Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Jak zaplatit a postavit šetrné a energeticky efektivní budovy pro veřejnou správu

6. 10 2017 | Podle zákona o hospodaření s energií budou muset mít nové budovy úřadů téměř nulovou spotřebu energie. Frank Bold a Česká rada pro šetrné budovy pořádají k této problematice sérii školení, které úředníky provedou celým procesem přípravy investic do šetrných a energeticky úsporných budov nebo do rekonstrukcí budov stávajících. Semináře se dějí za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a úředníci se jich mohou účastnit zdarma. Proběhnou kromě Prahy také v Brně a Pardubicích, kde získaly záštitu Jihomoravského a Pardubického kraje.  

„Chceme se k problému postavit komplexně a zaměřit se jak na otázku dotací, projektovou a architektonickou přípravu, tak i na právní řešení. Sebelépe technologicky vymyšlené řešení totiž musí být také dobře vysoutěženo – tak, aby obec našla kvalitního dodavatele a přitom postupovala v rámci zákona o veřejných zakázkách.” uvedl Petr Zahradník, Projektový manažer České rady pro šetrné budovy.

Semináře úředníky provedou jednotlivými postupy zadávacího řízení se zaměřením na specifika šetrných budov, objasní výhody a nevýhody jednotlivých postupů a nástrojů na základě příkladů z české i zahraniční zadávací praxe, představí vhodná kvalitativní kritéria a způsoby jejich vyhodnocování. Hlavní témata:

●    Možnosti financování novostaveb a rekonstrukcí budov ve veřejném sektoru – dostupné dotace, novinky, kombinace s metodou EPC
●    Právní rámec zadávání veřejných zakázek na šetrné budovy
●    Technické principy a parametry zadávání na kvalitu a dlouhodobou efektivitu namísto nejnižší pořizovací ceny
●    Možnosti využití principu Design&Build v ČR a poskytování zaručených energetických služeb metodou EPC 
●    Praxe – příklady využití kvalitativních principů ve veřejných zakázkách 
●    Komplexní řešení úprav škol formou participativního navrhování

„Nový zákon o zadávání veřejných zakázek umožňuje zadavateli promítnout do zadávací dokumentace řadu kvalitativních kritérií, a nerozhodovat se podle nejnižší nabídkové ceny. V případě zadávání zakázek na projekty staveb, které musí mít určitou technologickou úroveň a zároveň se musí realizovat v harmonogramu daném dotačním titulem, se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost strategii a kvalitě zadání veřejné zakázky na danou stavbu.“ vyjádřil se k seminářům Martin Fadrný, který má ve Frank Bold na starosti rozvoj v oblasti veřejného práva a veřejných zakázek.

Termíny konání seminářů:
●    Pardubice – 19. října 2017 
●    Brno – 1. listopad 2017
●    Praha – 7.prosince 2017

Web a přihlášení: 
http://www.czgbc.org/prehled-akci/akce/282/seminar-setrne-a-energeticky-usporne-verejne-budovy-financovani-architektonicka-priprava-verejne-zakazky 
nebo http://frankbold.org/setrne-budovy
 

 

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...