Akční snímek Rychle a zběsile 7 je opět v čele návštěvnosti kin

Americký akční snímek Rychle a zběsile 7 se už potřetí umístil v čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ho zhlédlo dalších 26.804 diváků, celkem jich má na kontě více než 237 tisíc a tržby 33 milionů korun. Podle informací Unie filmových distributorů patří druhé místo jako před týdnem britské animované komedii Ovečka Shaun ve filmu. Tu zhlédlo 13.499 lidí. 

Třetí příčku obsadil americký animovaný příběh nazvaný Konečně doma. Vypráví o invazi mimozemských vetřelců, kteří putují mezigalaktickým prostorem a hledají novou planetu, kde by mohli v klidu a míru žít. 
    
Za ním je nová verzi Popelky, rovněž z americké produkce. Tu zastupuje i distribuční novinka - akční kriminální drama Noční běžec s Liamem Neesonem v hlavní roli brooklynského gangstera a produktivního zabijáka, kdysi přezdívaného Hrobník. Pronásledují ho hříchy minulosti, ale když jde o život jeho syna, musí svůj revolver oprášit. 
    
První český snímek je v aktuální tabulce sedmý. Jde o komedii Vybíjená, kterou podle knihy Michala Viewegha natočil režisér Petr Nikolaev. Zatím má na kontě téměř 160.000 diváků a dvaadvacetimilionové tržby. 
    
Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.
 
zdroj: ČTK