Právě se nacházíte:

AMOS TOUR má vítěze

Soutěž o sportovně nejvšestrannější základní školu z MČ Praha 1, 2 a 3 již zná své vítěze. Ještě před tím, než vystoupili na stupně vítězů, museli ale reprezentanti škol absolvovat náročné disciplíny v tělocvičně Sokola Královské Vinohrady v Riegerových sadech.

Děti zdolaly lukostřelbu, bungeerunning, obří šipky, veslařský trenažér i závěrečnou štafetovou disciplínu, která byla do poslední chvíle překvapením od pořadatelů.

Naši městskou část reprezentovaly ZŠ Brána jazyků a ZŠ nám. Curieových. Jejich patrony byli bývalý slavný koulař Imrich Bugár a reprezentant v gymnastice Martin Konečný.
 
Děti z našich škol se snažily, bojovaly, dřely, ale zopakovat vynikající loňský úspěch škol Prahy 1 se jim nepodařilo. A to zejména Brána jazyků podala v závěrečné disciplíně fantastický výkon, kdy si všichni žáci sáhli na dno sil. Nevadí, snad příště.
 
Celkovým vítězem AMOS TOUR se stala ZŠ Jeseniova z Prahy 3. ZŠ Brána jazyků obsadila 5. místo, ZŠ nám. Curieových byla šestá. Nejlepšími sportovci Prahy 1 byli vyhlášeni Kathlyn Bohuslávková a Patrik Kreutman.
 
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a radní Karolina Polverini, kteří předávali diplomy a další ceny, vyzdvihli dřinu a úsilí, které stály za mnohaměsíčními boji, jež nakonec vyústily ve skvělou finálovou účast.
 
Více o soutěži na www.amostour.cz .