ARGENTINSKÉ TANGO - NESTOR PELLICCIARO V PRAZE!

Víkendové semináře, Povídání - Svět tanga v Buenos Aires, Koncert.... 9. - 14. října 2012  

Nestor Pellicciaro - lektor a ředitel Školy Tanga v Buenos Aires:

„Začínal jsem v roce 1978 studiem herectví na argentinské Národní konzervatoři dramatického umění. 
V roce 1989 během zkoušek jedné divadelní hry jsem se poprvé setkal s choreografií tanga, kterou jsem měl tančit. Od té chvíle můj zájem o tango, o jeho kouzelnost, tajemnost, vášeň, kterou probouzí, pozvolna narůstala. Prošel jsem si téměř všemi „emočními stadii“, které tango vyvolává u těch, kteří ho tančí, kteří ho žijí: přání, touha, euforie, frustrace, hořkost, vášeň, rozkoš, zmatek.... Láska.
Posláním Školy Tanga je chránit a podporovat  toto taneční umění, které bylo zapsané spolu s hudbou a písňovými texty jako nehmotné kulturní dědictví UNESCO (30.9. 2009), a uchovávat i tradiční pravidla na milongách.
Škola Tanga působí kromě Buenos Aires v San Franciscu, Sao Paulo, Kuala Lumpur a od října má zastoupení i v Praze prostřednictvím školy Tango Praha.“ 
 
SVĚT TANGA V BUENOS AIRES - povídání + koncert 
9. října 20h - kavárna U Kunštátů, Řetězová 3, Staré Město
 
„AŤ  HUDBA  PROTÉKÁ CELÝM TĚLEM“ - společné téma tanečních seminářů pro všechny úrovně tanečníků tanga včetně úplných začátečníků. 
Cílem je představit tango širší veřejnosti a nabídnout alternativy hledání prostřednictvím práce těla a  používat je v tangu - sladění energetických linií,  postavení těla, podpůrné body chůze, dýchání, trénink disociace, vnímání osy.
Víkend 12. - 14. října 
 
Více informací a přihlášky www.tangopraha.cz - Akce. 
 
Pár slov z historie: 
Tango vzniklo na počátku 20. století v lidovém prostředí argentinského Buenos Aires a uruguayského Montevidea.V oblasti, kde se stýkaly vlivy evropských imigrantů, potomků černošských otroků a místních obyvatel, kreolů, vznikla různorodá směs zvyků, rituálů a víry, ze které se zrodila charakteristická kulturní identita.