Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Až budu velká: Úspěšný projekt speed mentoringu pro malé ženy pokračuje

8. 07 2019 | Speed mentoring je jednou z metod, díky které organizace Business & Professional Women CR (BPW CR) pomáhá ženám, aby posílily své postavení v práci a podnikání. Letos tuto metodu poprvé nabízí také „malým ženám“ ve věku od 7 do 15 let. 

„Po úspěchu pilotního projektu speed mentoringu pro děti, který jsme zorganizovaly u příležitosti 10.ročníku Equal Pay Day, jsme se rozhodly pokračovat i během celého roku. To znamená nabídnout malým ženám ke sdílení zajímavá témata a v rolích mentorek jim představit věkově blízké úspěšné mladé dámy.“ Vysvětluje prezidentka BPW CR, Lenka Šťastná. 

Na prvním samostatném speed mentoringu pro malé ženy se v roli mentorky představila 19letá Sára Kousková a své téma nazvala: Až budu velká. 

Sára studuje University of Texas v Austinu a také reprezentuje Českou republiku v golfu. S mentees se podělila o to, jaká byla její cesta za splněným snem. Jak sama říká: „Protože můžeš být kým chceš. Můžeš dělat, co chceš a jak chceš. Když chceš něco udělat, udělej to. Je to tvůj život, tvoje zodpovědnost, tvoje sny, tvoje štěstí. Nenech se nikým odradit, protože pokud chceš, tak to dokážeš. Ano, ty, ne oni.“ 

Sára si s děvčaty povídala o jejich snech a plánech. O tom, co pro jejich naplnění samy už dělají a co udělat mohou.

„Miřte na měsíc a při nejhorším přistanete mezi hvězdami.“ Toto moto provázelo celý mentoring a malé ženy určitě oslovilo, protože si ho všechny napsaly na golfový míček, který od úspěšné golfové reprezentantky Sáry dostaly. 

Co na speed mentoringu malých žen například zaznělo: 

•    Co když chtějí rodiče něco jiného? Oni nás ochraňují a myslí to s námi dobře, ale nesmíme zapomínat na tu naši cestu.

•    Jak poznáte dospělé, kteří jsou spokojení? Usmívají se, jsou vitální a pořád mají nějaké plány.

•    Co děláte, když se Vám něco nechce dělat? - Odkládáme na poslední chvíli, než přichází termín, který někdo určí. -  Život vám nebude dávat termíny, měly byste si je naučit dávat samy.

•    Překážky – překonávat ano, bereme to jako výzvu a zkoušíme to znovu.

•    Hrají si vůbec dospěláci? Jojo, můj taťka si ráda hraje s bráchou s vláčky ☺

•    ....a jaké je to Sáro na té Univerzitě v Austinu? Je to tam velký? A je tam dobrej Mekáč? ☺

•    Když si budete hledat brigádu, tak myslete do budoucna. Nemusí to být první věc, která se naskytne. Spíš myslete na svoji budoucí cestu a jak to s ní může souviset.

•    Nekomfortní situace vás posunou. Můj první rok na Univerzitě: velká škola života - účty, peníze, úřady, postarat se o sebe, učit se v angličtině.

 

Sára Kousková 

•     Reprezentantka ČR v golfu
•     Studentka University of Texas v Austinu
•     Absolventka Gymnázia Oty Pavla
•     Hrdá dcera, vnučka a sestra

„Smyslem života je jeho krása.“
 „Mým snem je prožívat život s radostí, nadhledem a humorem.“

 

Business & Professional Women CR je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost, plnou realizaci při naplňování profesní, osobnostní a sociální role.
Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí v 95 zemích světa a navazuje také na odkaz jedné z prvních českých členek Františky Plamínkové.
Spolek podporuje rozvoj přátelství, vzájemnou podporu a spolupráci mezi ženami celého světa.
Tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy propojí, dokážou neuvěřitelné věci.

 

Diskuse

.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz