Boj proti ohňostroji a alkoholu na veřejnosti

Rozšíření počtu míst, kde nebude možné konzumovat alkohol, a vymýcení nepovolených ohňostrojů – to si slibuje Městská část Praha 1 od opatření, která její vedení schválilo na svém zasedání.

„Rada Městské části Praha 1 navrhuje pražskému magistrátu novelizovat jeho vyhlášku, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký s tím, že radní první městské části chtějí, aby se seznam takových míst rozšířil o Slovanský ostrov, Vojanovy sady a Senovážné náměstí.

„Zejména situace na Slovanském ostrově je velmi vážná. Dochází tam k devastaci zeleně a vybavení ostrova – veřejných WC, laviček i dětského hřiště. Po skončení programu, kdy provozovatel ostrov uzavírá, se pak často desítky bezdomovců, opilců a vandalů přesunují do přilehlých ulic, kde ruší noční klid a pokračují v poškozování majetku,“ řekl radní Prahy 1 pro oblast bezpečnosti Ivan Solil.

Praha 1 chce také vypracovat provozní řád Slovanského ostrova, do kterého by byl zapracován zákaz konzumace alkoholických nápojů (dokud nebude novelizována uvedená vyhláška) a zákaz provozování ohňostrojů všech pyrotechnických tříd s výjimkou těch, které MČ Praha 1 povolí.
"Přestože Praha 1 letos povolila maximálně zhruba šest ohňostrojů na svém území, na Slovanském ostrově jsou pořádány v průměru asi třikrát týdně. Je to bezohledné vůči obyvatelům z okolí, zejména vůči dětem a starším spoluobčanům," prohlásil starosta Lomecký.

www.praha1.cz