Právě se nacházíte:

Čarodějnice na Kampě

Jedinečnou možnost vidět na vlastní oči takové množství čarodějnic, ježibab, jedubab, poběhlic i jejich katů máte jen na Malé Straně, a to pouze poslední dubnový den. Jednou za rok, stejně jako tuto sobotu.

Zatímco park Kampa patřil od sobotního odpoledne zejména dětem, pro něž hasiči a městští strážníci připravili řadu lákavých atrakcí, sedmá hodina večerní byla na Malostranském náměstí ve znamení výše uvedených pochybných osob, které naštěstí doplnilo dostatečné množství nevinných dětských tváří s lampiony.

Průvod, který poté následoval, byl nejen pestrý a krásný, ale také velmi lákavý pro přihlížející turisty i obyvatele okolních domů. Po zastávkách v Mostecké ulici, na Karlově mostě a na náměstí na Kampě dorazil do parku Kampa. Tam došlo nejen k velkému srocení, které přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, ale zejména pak k zapálení „smrtící“ hranice.

Když pak vášně opadly, přišla řada na skvělá hudební vystoupení. Nechybělo samozřejmě ani velmi dobré občerstvení. Obávaný déšť dorazil až v závěru akce, kdy již byl osud všech odsouzeníhodných ženštin zpečetěn.

www.praha1.cz