Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Čemu se vyhnout aneb 3 nejčastější chyby při cvičení

30. 10 2014 | Je pro vás cvičení něco naprosto přirozeného? Máte štěstí – ne všichni to tak cítí. Ale ani tak to nemusí vždy znamenat, že cvičíte dobře. Na co si dát pozor? Základem je pravidelnost a rovnoměrné procvičování a posilování svalových partií správně prováděnými úkony. Nevíte, jak na to? Navštivte EXPRESKU – 30minutový kruhový trénink pro ženy.

Kluby EXPRESKA nabízejí kombinaci silového a kardiovaskulárního tréninku. Na 8 hydraulických pístových strojích a 8 aerobních stanovištích během pouhé půl hodiny procvičíte a posílíte všechny svalové skupiny. Nemusíte se bát, že nebudete vědět, jak cviky správně provádět – poradí vám zkušené trenérky. EXPRESKU najdete na více než 30 místech po celé ČR a dalších 10 na Slovensku. Více na www.expreska.cz.
 
1. chyba: NEPRAVIDELNOST aneb „Zítra už určitě!“
 
„Určitě si půjdu brzo zase zacvičit. Dneska už to nestihnu, ale zítra!“ Slyšíte se? Nejste sama. Není pravdou, že nejtěžší je začít – nejtěžší je u cvičení zůstat. Lenost je věrný přítel člověka a vždy se najde nějaký důvod, proč zrovna dnes to nevyjde. Překonat tu fázi, než si na cvičení tělo navykne a začne ho vyžadovat, není lehké.
 
Jak si s tím poradit? „Koncept 30minutového cvičení pro ženy je odpovědí i na uspěchanost dnešní doby – věříme, že i velmi zaměstnaná žena si 3krát týdně půlhodinku pro své zdraví najde,“ vysvětluje školitel fitness v klubu EXPRESKA Karel Jarušek. EXPRESKA vás za pravidelnost navíc odmění – čím častěji chodíte cvičit, tím vás vyjde půlhodinka tréninku levněji.
 
2. chyba: NEPROCVIČOVÁNÍ VŠECH PARTIÍ aneb „Potřebuji jen trochu zpevnit bříško.“
 
Když se chci zbavit pupku, nestačí jen posilovat břišní svaly. Základem správného tréninku je systematické procvičování a posilování všech svalových partií, tedy nejen těch „problémových“. Přitom platí, že „každé cvičení bychom měli začínat prací se středem těla, který je klíčový pro jeho správné držení, a až poté bychom se měli věnovat všem ostatním partiím,“ jak vysvětluje školitel Karel Jarušek. Na to je ideální koncept EXPRESKY, kde při cvičení v pravidelných intervalech střídáte zátěž pro jednotlivé svalové partie. Využití hydraulických pístových strojů navíc umožňuje spojení kardiovaskulárního tréninku se silovým – současně tak provádíte jednou skupinou svalů tlak a opačnou tah. To zaručuje plynulé setrvání v tzv. aerobní zóně, kdy tělo nejlépe spaluje tuky.
 
3. chyba: ZAČÍNAT BĚHEM aneb „Běhají všichni, budu taky.“
 
Běhání jako chyba? Zní to možná paradoxně, ale může to tak být. Ačkoli je běh poslední dobou stále více trendy, pro netrénované tělo často není příliš vhodnou aktivitou. Celý týden sedíme u počítače a pak se jednou večer odhodláme a jdeme běhat. „Pokud však nemáme správné držení těla, může nám běh někdy více uškodit než pomoci,“ upozorňuje školitel Karel Jarušek. Pokud tedy člověk se cvičením spíše začíná a tělo není na trénink navyklé, je lepší začít komplexním typem cvičení. V EXPRESCE můžete své tělo dostat postupně do kondice a navyknout je pravidelnému pohybu. Trénink navíc probíhá pod dohledem trenérky, která nedovolí, abyste si při cvičení ublížila.
 

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz