Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Češi sledují hokejové MS 2015 z pohodlí domova, na zlato tipují Kanadu!

13. 05 2015 | O letošní hokejový šampionát konaný v České republice se zajímá většina Čechů. To potvrdil i bleskový průzkum agentury NMS Market Research, jehož výsledky ukázaly, že 82 % lidí u nás touto sportovní událostí doslova žije. Více než v hospodách lidé sledují jednotlivá utkání doma a favoritem turnaje jsou pro většinu z nich hokejisté Kanady. 

Z průzkumu mezi Čechy staršími 15 let vyplývá, že 64 % dotázaných sleduje zápasy, zatímco 18 % se na ně nedívá a vyhledává si pouze výsledky. Zbylých 18 % letošní mistrovství světa v ledním hokeji nesleduje vůbec.
 
Obýváky vítězí nad hospodami
 
88 % fanoušků hokeje se na mistrovství dívá doma u televize. Do hospody chodí na zápasy pouze 8 % dotázaných. Jednotlivci s vyšším než středoškolským vzděláním ještě více upřednostňují domácí sledování šampionátu, a to dokonce v 96 % případů! Diváci do 30 let se, častěji než ostatní, chodí na MS dívat k přátelům a naopak lidé starší 60 let si hokejové bitvy vychutnávají ve svých domovech. 
 
Výsledky všech utkání na turnaji Češi nejčastěji kontrolují v televizi (91 %). Na zpravodajských webech je vyhledává 51 % fanoušků a 29 % z nich tak činí na sociálních sítích. 
 
Medailové tipy
 
Turnaj se pomalu ale jistě přehoupl do své vyřazovací části, což však neznamená, že by už měli čeští fanoušci zcela jasno o tom, které týmy si z Prahy odvezou medaile. Horkým kandidátem na zisk slavné trofeje je pro 56 % Čechů tým Kanady. Pokud by právě hokejisté ze země javorového listu získali vytoužený titul mistrů světa, tak si 21 % dotázaných myslí, že by ve finále porazili český výběr. Na zisk bronzových medailí by pak tipovali tým Švédska. 
 
A zase ta Kanada
 
Když na některém turnaji vypadne český národní tým a hokejisté Slovenska se probojují do dalších kol, 52 % českých fanoušků fandí právě jim. To však nebude případ letošního šampionátu, na kterém se Slováci, na rozdíl od Čechů, neprobojovali do čtvrtfinálových bojů. 
 
V případě vypadnutí českých hokejistů z domácího mistrovství by tak nejpočetnější skupina lidí fandila kanadské reprezentaci (18 %). Malá část fanoušků by držela palce týmu USA a Švédska (6 % a 4%). Pro 17 % dotázaných pak podporování jiného než českého týmu nepřipadá v úvahu ani v případě našeho vyřazení.
 
Sázíme na „naše“
 
S hokejem souvisí i sázení. Tímto způsobem si zážitek z mistrovství umocňuje 11 % fanoušků. Sázejí více muži (15 %) než ženy (6 %). Dvě třetiny sázkařů si alespoň jednou vsadí na český tým, ostatní tipují až výsledky utkání o medaile nebo vítězství jiných týmů. Fanoušci starší 60 let sázejí především na medailové zápasy. 
 
Maskot
 
Průzkum potvrzuje, že volba Boba a Bobka jako maskotů MS byla velice vydařená. Hrdinové večerníčku Králíci z klobouku se líbí 90 % fanoušků. 
 
O průzkumu
Průzkum provedla agentura NMS Market Research ve dnech 30. 4. - 6. 5. 2015 na reprezentativním vzorku respondentů starších 15 let. Sběr dat proběhl online prostřednictvím Českého národního panelu.
 

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz