Chlapce, který přišel na eskalátoru o tři prsty, DP odškodní

Pražský dopravní podnik vyplatí odškodné ve výši 220.000 korun rodině chlapce, který přišel na eskalátoru v metru o tři prsty na nohou. Informují o tom dnešní Lidové noviny. Rodina požadovala 600.000 korun, dopravní podnik nabízel 120.000 korun. Nynější dohodu rodiny a pražského dopravce musí ještě potvrdit soud. Dopravní podnik i nadále odmítá, že by schody byly nedostatečně zabezpečené.  

Pražský dopravní podnik vyplatí odškodné ve výši 220.000 korun rodině chlapce, který přišel na eskalátoru v metru o tři prsty na nohou. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Rodina požadovala 600.000 korun, dopravní podnik nabízel 120.000 korun. Nynější dohodu rodiny a pražského dopravce musí ještě potvrdit soud. Dopravní podnik i nadále odmítá, že by schody byly nedostatečně zabezpečené.
 
Chlapec utrpěl úraz v roce 2009, tenkrát mu bylo sedm let. Při jízdě na eskalátoru se mu při vystupování zaklínila noha do jednoho ze schodů a lékaři mu museli amputovat tři prsty.
 
Dopravní podnik vinu od začátku odmítal, podle něj byly schody v pořádku, ale chlapec si na nich hrál a jeho způsob jízdy byl velmi nebezpečný. Policie případ odložila, podle ní nešlo o trestný čin.
 
zdroj: ČTK