Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

ČOI zakázala nebezpečnou píšťalku, děti by se jí mohly udusit

2. 09 2015 | Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečné píšťalky, kterou by se děti mohly udusit. ČTK to dnes sdělil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Píšťalka se totiž skládá z malých částí, které příliš nedrží pohromadě. Distributor hračku stáhne z trhu. 

Zmíněná píšťalka je plastová, světle hnědá s modrým pruhem a zakončená dřevěnou oranžovou sloní hlavou se žlutým poutkem. Jako výrobce je uvedena firma Toys se sídlem v nizozemském Amsterdamu a jako distributor společnost HIPO SJ Blonie z Polska. 
    
"Plastová píšťalka se již po vyjmutí z igelitového obalu samovolně oddělila od dřevěné hlavičky slona. Uvolněná součást hračky, plastová píšťalka, se zcela vešla do zkušebního válce pro malé části, aniž z něho vyčnívala. Dítě tak může snadno takovou součástku v zápalu hry spolknout nebo vdechnout," uvedl Fröhlich. 
    
Inspekce proto zakázala prodej píšťalky. "Následně distributor přijal opatření ke stažení rizikového výrobku z trhu," doplnil mluvčí. ČOI také oznámila hračku kontaktnímu bodu mezinárodního systému RAPEX, který slouží v Evropské unii k rychlému předávání výstražných informací o nebezpečných výrobcích.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz