ČOI zakázala nebezpečnou píšťalku, děti by se jí mohly udusit

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečné píšťalky, kterou by se děti mohly udusit. ČTK to dnes sdělil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Píšťalka se totiž skládá z malých částí, které příliš nedrží pohromadě. Distributor hračku stáhne z trhu. 

Zmíněná píšťalka je plastová, světle hnědá s modrým pruhem a zakončená dřevěnou oranžovou sloní hlavou se žlutým poutkem. Jako výrobce je uvedena firma Toys se sídlem v nizozemském Amsterdamu a jako distributor společnost HIPO SJ Blonie z Polska. 
    
"Plastová píšťalka se již po vyjmutí z igelitového obalu samovolně oddělila od dřevěné hlavičky slona. Uvolněná součást hračky, plastová píšťalka, se zcela vešla do zkušebního válce pro malé části, aniž z něho vyčnívala. Dítě tak může snadno takovou součástku v zápalu hry spolknout nebo vdechnout," uvedl Fröhlich. 
    
Inspekce proto zakázala prodej píšťalky. "Následně distributor přijal opatření ke stažení rizikového výrobku z trhu," doplnil mluvčí. ČOI také oznámila hračku kontaktnímu bodu mezinárodního systému RAPEX, který slouží v Evropské unii k rychlému předávání výstražných informací o nebezpečných výrobcích.
 
zdroj: ČTK