Další bytový areál společnosti EKOSPOL vyprodán téměř rok před dokončením!

Dalšího ojedinělého úspěchu na současném developerském trhu dosáhla v uplynulých dnech přední česká developerská společnost EKOSPOL. Bytový areál Vilapark Uhříněveská obora je kompletně vyprodán téměř rok před dokončením!

Jedná se přitom již o druhý fenomenální úspěch developerského projektu v Praze za poslední měsíc. A oba úspěchy mají společného jmenovatele. Koncem července letošního roku totiž dokázala společnost EKOSPOL kompletně vyprodat bytový areál Nové Měcholupy III se stovkou bytů půl roku před dokončením projektu.
 
Zákazníci na superlevné byty slyší
Vilapark Uhříněveská obora, který nabízí celkem 151 nových bytů ve dvou etapách, vyrůstá jen pět minut chůze od chráněné lesní obory v Uhříněvsi. První etapa s 95 byty se právě dokončuje, druhá s 56 jednotkami bude dokončena na jaře příštího roku. Přesto je již všech 151 bytů prodáno!
 
„V Uhříněvsi je Vilapark již naším druhým velkým developerským projektem. První projekt dokončený v létě loňského roku, Viladomy Uhříněves, byl v době kolaudace také vyprodán. Nicméně prodejní úspěch Vilaparku, kde jsou všechny byty rozebrány rok před dokončením druhé etapy, je skutečně fenomenální,“ pochvaluje si Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.
 
Podle něj se zcela jistě jedná o novodobý developerský rekord po nástupu hospodářské recese. „Drtivá většina developerů v Praze je dnes ráda, když dokáže prodat alespoň 70 % projektu do okamžiku kolaudace. EKOSPOL je v současnosti jedinou společností, která má přesně opačné starosti – nestíháme připravovat do prodeje nové lokality a naše projekty nejsou vyprodány v době kolaudace, ale půl roku až rok před ní,“ dodává Korec.
 
Nové Měcholupy IV rekord překonají
Vypadá to ale, že prodejní primát si Vilapark Uhříněveská obora neudrží dlouho. Na paty mu totiž šlape bytový areál Nové Měcholupy IV, také od společnosti EKOSPOL. Tam je více než rok před dokončením z původních 202 bytů prodáno již 196. Vše tedy nasvědčuje tomu, že v nejbližších týdnech bude mít EKOSPOL další podobně příjemné starosti.
 
„Lokalita Nové Měcholupy je jednoznačně nejprodávanější lokalitou české historie. Za poslední 3 roky jsme zde ve 4 etapách prodali přes 500 bytů, což se nikdy nikomu nepodařilo. Je vidět, že na kombinaci kvalitních a zároveň cenově dostupných bytů v tzv. superlevných lokalitách lidé slyší. Přesně proto budeme v této strategii pokračovat a nabídneme další stovky nových bytů v dalších lokalitách za tyto ceny,“ uzavírá Evžen Korec.