Do českých kin se vrátí Královský balet z Londýna

Milovníci baletu budou mít od letošního října znovu šanci vídat v přímých přenosech do kin baletní představení z Královské opery v Londýně. Projekt distribuční společnosti Aerofilms Balet v kině se po roční pauze, kterou věnoval záznamům představení Australského baletu, vrací právě k repertoáru Královského baletu v Londýně. Sezona nabídne šest baletních titulů, včetně Alenky v říši divů nebo nové inscenace Labutího jezera.  

Přenosy do kin odstartují 23. října 2017 rodinným představením Alenka v říši divů choreografa Christophera Wheeldona. „Bláznivý pohádkový příběh na motivy knihy Lewise Carrolla uhranul svými fantaskními kostýmy a úchvatnými projekcemi už v přenosové sezoně 2014-15, kdy se stal předvánočním českým kinohitem. Advent do kin už tradičně zavane Louskáčka režiséra a choreografa Petera Wrighta. Nesmrtelné vířivé baletní valčíky Petra Iljiče Čajkovského zazní v přímém přenosu z londýnské Covent Garden 5. prosince,“ dodávají organizátoři baletních přenosů. Následuje divadelní inscenace Zimní pohádka choreografa Christophera Wheeldona, jehož baletní adaptaci Shakespearovy romance na hudbu Jobyho Talbota uvidí diváci v únoru 2018.

Královský balet si v následující sezoně připomene sto let od úmrtí skladatele Leonarda Bernsteina trojprogramem složeným z nových choreografií Wayna McGregora a Christophera Wheeldona, doplněné o Věk úzkosti Liama Scarletta na hudbu Bernsteinovy symfonie č. 2. Balet Manon v choreografii Kennetha MacMillana bude uveden 3. května 2018. Sezonu v červnu příštího roku završí nové nastudování baletu Labutí jezero v nastudování Liama Scarletta.

Program sezony 2017/2018:

Alenka v říši divů
Choreografie: Christopher Wheeldon
23. října 2017

Louskáček
Choreografie: Peter Wright
5. prosince 2017

Zimní pohádka
Choreografie: Christopher Wheeldon
28. února 2018

Nový McGregor / Nový Wheeldon / Věk úzkosti
Choreografie: Wayne McGregor, Christopher Wheeldon, Liam Scarlett
27. března 2018

Manon
Choreografie: Kenneth MacMillan
3. května 2018

Labutí jezero
Choreografie: Liam Scarlett podle Maria Petipy a Lva Ivanova
12. června 2018

http://www.tanecniaktuality.cz