Právě se nacházíte:

EXPRESKA a Den matek

12. května 2013, druhou květnovou neděli, budou mít svátek všechny maminky. Jak Den matek oslavit? Přece s EXPRESKOU! EXPRESKA – 30minutový kruhový trénink pro ženy maminkám rozumí. Ví, že v každodenním maratónu mezi dětmi, prací a starostí o domácnost je pro ženu těžké najít si čas sama na sebe. Právě proto je cvičení v EXPRESCE nejen mimořádně účinné ale především rychlé. 

Za pouhých 30 minut spálíte při správném kruhovém tréninku až 2000 kJ. Navíc v EXPRESCE nemusíte sledovat harmonogram lekcí. Zacvičit si můžete kdykoliv během otevírací doby a v kterékoliv EXPRESCE v republice. Vaše cvičení začíná ve chvíli, kdy přijdete. Nastoupíte na jakékoliv volné stanoviště a přesouváte se v kruhu stejným směrem jako ostatní. A ještě jedna veliká výhoda – po EXPRESKY mají vstup pouze ženy. Více na www.expreska.cz.

Oslava mateřství aneb historie Dne matek
Hromadné oslavy mateřství a plodnosti se datují už od starověkého Řecka, kde lidé vyznávali kult bohyně Rhey, matky bohů. Pohanské kořeny má Den matek i v Británii, kde se oslavovala bohyně Brigit v den nazvaný Mothering Sunday. Moderní historie tohoto významného mezinárodního dne se datuje od roku 1907, kdy se Anna Reevers, matka 11 dětí a bojovnice za ženská práva, zasadila o zavedení každoročních oslav mateřství. Její snahu podpořil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson, který o pět let později oficiálně vyhlásil Den matek na druhou květnovou neděli. V tento den mají svátek všechny maminky nejen v USA a u nás, ale také v Austrálii, Belgii, Finsku, Dánsku a dalších zemí.
 
EXPRESKA a maminky
Všechny maminky by chtěly být krásné a štíhlé. Většina z nich však toto přání odsouvá do pozadí. Raději se věnuje svým nejbližším než sama sobě. „Tento přístup však z dlouhodobého hlediska rodině většinou štěstí nepřinese,“ říká  trenérka EXPRESKY 45letá Ivana z Ostravy. „Pořád se obětujeme a pak, když nás nikdo neocení, buď někde v koutku pláčeme nebo hlasitě vyčítáme,“ pokračuje Ivana. EXPRESKA – 30minutový kruhový trénink přináší řešení všem ženám, které trpí nedostatkem času. Karla (30let), trenérka z EXPRESKY v Praze na Pankráci vysvětluje: „Jedná se o komplexní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního i silového cvičení zároveň. Během pouhých 30ti minut posílíte svalstvo, zpevníte tělo, zrychlíte metabolismus, spálíte tuky a redukujete váhu.“ „Půlhodina je čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví a krásy,“ dodává Jana (28let), trenérka z EXPRESKY v Ústí nad Labem.
 
Dárky a akce
Při příležitosti Dne matek připravují jednotlivé kluby EXPRESKA různé akce, dárky a výhody. Na co se mohou těšit maminky v EXPRESCE, která je Vám nejblíže? Tyto informace se dozvíte na webových stránkách jednotlivých poboček či na jejich facebooku. Loni například ostravská EXPRESKA nabízela zápisné za polovinu. V jiném klubu EXPRESKA zase všechny maminky dostaly při vstupu ručník jako dárek. Gustav Libra, majitel EXPRESKY Praha Řepy, říká: „U nás se letos na speciální zvýhodněnou nabídku mohou těšit maminky v doprovodu svých dcer.“ Víc v tuto chvíli prozradit nechce. Jisté však je, že přijít si zacvičit do EXPRESKY na Den matek se určitě vyplatí!
 
V současné době najdete EXPRESKU na 32 místech po celé ČR. Jejich seznam je k dispozici na  www.expreska.cz.