Gama Rádio a noviny Metropol zahájily spolupráci

Ve čtvrtek 6. června spojily své síly na mediálním trhu Gama Rádio a vydavatelství Metropol. Vzájemnou smlouvu podepsali ředitelé Petr Petrik (Gama Rádio,na snímku vpravo) a Jiří Morštadt (Metropol). 

Tato spolupráce se přímo nabízí. Oba subjekty začaly působit na mediálním trhu před šesti lety na severu Čech. Od té doby se vypracovaly až na celostátní pokrytí. Regionální noviny přinášejí zpravodajství z krajů a měst, rádio vysílá nejlepší rockovou hudbu všech dob, podporuje regionální kapely a i své zpravodajství zaměřuje především na regiony. V současné době se šíří klasicky na VKV v Ústeckém a části Karlovarského kraje a začalo experimentovat s digitálním vysíláním DAB +, což je technologie budoucnosti. Pokrytí tak má ve všech krajích ČR – naladit ho můžete na nových přijímačích, prostřednictvím internetu i chytrých telefonů v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Ostravě i v Brně. Bližší podrobnosti najdete na www.gamaradio.cz

A o čem konkrétně dlouhodobá spolupráce bude?
 
Petr Petrik:  Čtenáři Metropolu a jeho zpravodajského portálu www.tydeniky.cz budou aktuálně znát frekvence i programovou skladbu vysílání Gama Rádia. Kromě toho nyní připravujeme řadu venkovních akcí v jednotlivých krajích, kde spojíme síly všech médií.
 
Jiří Morštadt:  Obě mediální společnosti se dynamicky rozvíjejí a mohou si být vzájemně velmi prospěšné, a to jak v rychlosti informací, tak i při dlouhodobé podpoře kultury napříč Českou republikou. Čtenáři i posluchači se tedy mohou těšit na další přidanou hodnotu. 
 
Text a foto: L. Richterová