JAK POTĚŠIT ŽENY NA SVÁTEK MATEK

Den, kterým po celém světě lidé, od dětí až po již dospělé dcery a syny, vyjadřují úctu k matkám a mateřství. Svátek matek se slaví každou druhou květnovou neděli a je stále populárnější i v Česku. Pokud si nevíte rady jak svou maminku potěšit, v internetovém butiku À LA MAISON najdete to pravé.

Lenka Kocourková, majitelka butiku À LA MAISON uvádí své tipy, kterými jistě uděláte radost: „Příležitost, jak prokázat svým nejbližším uznání, není nikdy dost. A mohou to být pozornosti od zcela drobných až po ty větší. Pro parádnice, pro ženy, které rády pečují o sebe i o příjemné prostředí ve své domácnosti. A nezapomeňte: úctu maminkám můžete vyjadřovat po celý rok.“

Jak se k nám svátek dostal
 
Jako první přišli s myšlenkou oslav tohoto dne cestovatelé z USA, kde má svátek své kořeny. Vznikl na počátku 20. století na počest bojovnice za práva matek Ann Reeves Jarvisové. U nás se začal slavit v roce 1923, ale po druhé světové válce jej upozadil svátek připadající na 8. května - Mezinárodní den žen. Po roce 1989 se ale Svátek matek zase začal pozvolna vracet do všeobecného povědomí a od roku 1992 se  opět veřejně slaví. 
 
Pro ty, které o sebe rády pečují
 
Ač je kosmetika oblíbeným evergreenem, vyplatí se najít originální kousky, které obdarovanou opravdu potěší. Třeba malý designový zásobník na parfémy, ideální do kabelky a na cesty. Pokud je navíc naplněn příjemnou netuctovou vůní, úspěch je zaručen. Parfémy značky Abahna splňují všechny parametry a jsou vyrobeny čistě z přírodních složek. 
 
Značka ABAHNA se zaměřila na celostní sílu esenciálních olejů, ze kterých vytvořila vůně pro koupelové a tělové přípravky. Oleje obohacují mysl, tělo i ducha a dávají koupeli další rozměr – relaxaci, odpočinek a osvěžení. Receptura firmy ABAHNA je velmi jemná, kosmetika neobsahuje žádné parabeny, tenzidy (SLS, SLES), umělá barviva ani umělé vonné směsi. Výrobky nejsou testovány na zvířatech. 
 
Kosmetika Lene Bjerre Design je vyrobena z čistě přírodních ingrediencí. Do základu se přidává olivový olej, čisté rostlinné oleje, med, výtažky z bylin a esenciálních olejů. Výrobky jsou bez parabenů, neobsahují ani žádné minerální oleje. Samozřejmostí je, že nebyly testovány na zvířatech. 
 
Pro pohodlí v teple domova
 
Po pantoflích či županu touží asi málokterá žena, jsou-li ale ozdobeny kamínky Swarovski, situace se radikálně obrací…
 
Pro příjemné prostředí v domácnosti
 
Originálním a navíc velmi dekorativním dárkem jsou aroma difuzéry a katalytické lampy. Lampy fungují na bázi rozptylu katalytickým spalováním, díky kterému ze vzduchu odstraňují mikroorganismy i zápach. Vzduch navíc nejenže vyčistí, ale rozptýlí do něj vonnou esenci.
 
Dárkem, kterým většinou nelze nic pokazit, jsou svíčky. Pokud jsou navíc kvalitní a vkusné, sklidí jistě velký úspěch. Například svíčky značky Ilanga jsou charakteristické enormně dlouhou dobou hoření – až 300 hodin. Díky designérce značky, nadšené cestovatelce Valérii Bietlot, nabízí vůně z celého světa. Je tak možné si přivonět třeba k amazonskému pralesu, průzračné vodě Karibiku nebo západu slunce v Grand Canyonu.
 
Milovnice knih potěší kolekce vonných svíček a difuzérů značky Paddywax s názvem Library. Unikátními vůněmi vzdává hold spisovatelům, jako byli Lev Nikolajevič Tolstoj, Jane Austen, Edgar Alan Poe nebo Oscar Wilde. Difuzéry i svíčky jsou zabaleny v krabičkách připomínající tradiční knihy s látkovými hřbety. 
 
Myslí se na také na tatínky
 
Otcové nemusí svým protějškům nic závidět. Svůj den již mají také pevně stanoven, a to na třetí neděli v červnu.