Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Již posedmé zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen pomáhali svému okolí.

8. 10 2013 | Stanice přírodovědců, Domov Sue Ryder, občanské sdružení Helppes nebo Dům zvláštního určení v ulici Gajdošova v Ostravě. Tři subjekty sídlící poblíž smíchovského pivovaru Staropramen a jeden z části Moravská Ostrava a Přívoz, kde má své sídlo Pivovar Ostravar, se v uplynulých dnech mohly radovat z pomoci 157 zaměstnanců společnosti Pivovary Staropramen. Ti totiž v rámci sedmého ročníku dobrovolnického projektu „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“ právě těmto organizacím zdarma pomáhali. 

Vyměnit kancelář nebo pivovarnický provoz za práci s lopatou, rýčem, pilou nebo hadrem na podlahu, alespoň na den změnit pracovní prostředí, stmelit kolektiv a ještě přitom pomoci těm, kteří tým manuálních pracovníků nemohou z finančních důvodů najmout. To je hlavní cíl každoročních dobrovolnických dnů společnosti Pivovary Staropramen. Její zaměstnanci už takto pomáhají celkem sedm let. Jejich počet během let několikanásobně vzrostl a i díky tomu už se podařilo společnosti odpracovat 5728 dobrovolnických hodin.
 
Společnost Pivovary Staropramen dlouhodobě spolupracuje s organizacemi, které sídlí v okolí jejich pivovarů v Praze a Ostravě. „V Praze jsme letos pomáhali už tradičně v Centru výcviku psů pro postižené HELPPES, ve Stanici Přírodovědců a nově i v obchodě občanského sdružení Domov Sue Ryder pečujícího o seniory, kteří potřebují v důsledku nemoci či vysokého věku pomoc druhých. V Ostravě jsme ve spolupráci s městskou částí Moravská Ostrava a Přívoz vybrali Dům zvláštního určení, který se nachází v blízkosti našeho pivovaru a poskytuje domov několika desítkám seniorů,“ vyjmenovává Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a vnějších vztahů společnosti Pivovary Staropramen.
 
V prostorách sdružení HELPPES tak proběhl například generální úklid a desinfekce všech kotců, Stanice přírodovědců se může radovat z pokračující rekultivace svahu pod expozicí klokanů, návštěvníky a zaměstnance obchodu Domova Sue Ryder těší nově vymalované prostory a nové zkušební kabinky. Zástupci Domova Sue Ryder navíc pro své klienty z rukou vrchního sládka pivovaru Staropramen Zdeňka Luxe převzali tři tabule na malování vyrobené z plastových víček sesbíraných zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen, partnerskými organizacemi i spotřebiteli v rámci projektu „Sbírej víčka, postavíme…“. V Domě zvláštního určení v Ostravě pak zaměstnanci Pivovaru Ostravar pomohli s úpravou zeleně, opravou venkovních laviček i stavbou oplocení.
 
„Velký zájem zaměstnanců o účast na akci „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“ a především výsledek několikadenní práce potěšil nejen ty, kterým byla pomoc určena, ale i nás coby organizátory. Dobrý pocit, ze smysluplné práce měli i naši zaměstnanci, kteří své zážitky měli možnost probrat při tradičním závěrečném večerním posezení u dobrého jídla a výborného piva Staropramen a Ostravar,“ uzavírá Edita Šilhánová.
 
Kde všude zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen pomáhali:
 
2007 - Prokopské údolí
2008 - Prokopské údolí
2009 - Toulcův dvůr/ blízké okolí pivovaru Ostravar
2010 - Toulcův dvůr / sady Milady Horákové v Ostravě
2011 - Centrum výcviku psů HELPPES, Stanice přírodovědců/Komenského sady, Bezručův park v Ostravě
2012 - Centrum výcviku psů HELPPES, Stanice přírodovědců/ Sady Milady Horákové
2013 - Centrum výcviku psů HELPEES, Stanice přírodovědců, Domov Sue Ryder/ Dům zvláštního určení Gajdošova v Ostravě
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz