Justice dál spoléhá na alternativní dodavatele elektřiny

Ministerstvo spravedlnosti bude i v roce 2015 odebírat elektřinu od CENTROPOL ENERGY, jednoho z největších dodavatelů energií v České republice. Prostřednictvím komoditní burzy získalo k dřívějším dodávkám v hladině nízkého napětí i ty v hladině vysoké. Dodávky v celkové hodnotě téměř za 70 milionů korun budou proudit na 360 odběrných míst.

Ministerstvo spravedlnosti patří k úřadům, které energie nakupují už nějaký čas prostřednictvím komoditní burzy a získávají tak, díky konkurenčnímu boji, výhodné ceny. Ministerstvo spravedlnosti je další z ústředních orgánů státní správy, které spoléhají na CENTROPOL ENERGY.  Společnost už podobně dodává například Ministerstvu práce a sociálních věcí, Ministerstvu zdravotnictví či Ministerstvu vnitra. „Pro Centropol jsou to hned dvě důležité zprávy. První říká, že jsme stále úspěšnější mezi významnými a velkými zákazníky a ta druhá, že máme dnes na trhu postavení silného a důvěryhodného partnera. Obě zprávy jsou pro nás velkým závazkem do budoucna,“ říká obchodní ředitel CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa.
 
Centropol bude v rámci smlouvy s Ministerstvem spravedlnosti dodávat elektřinu například Vězeňské službě ČR, Justiční akademii, Nejvyššímu správnímu soudu, Vrchnímu soudu v Praze, městským soudům, obvodním a krajským soudům, Nejvyššímu státnímu zastupitelství, městským a krajským státním zastupitelstvím. V hladině nízkého napětí bude dodáno 20 GWh za zhruba 20 milionů a ve vysokém napětí 50 GWh za bezmála 50 milionů
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, více než polovina krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodním sítím ENAPO a HRUŠKA, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. 
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. Od roku 2013 se společnost dvakrát dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013. 
 
Ladislav Šticha