Konalo se základní kolo 2. ročníku soutěže Miss Full of Beauty

V Sametové restauraci na Národní třídě se v sobotu 22. března střídala jedna kráska za druhou. Co se dělo? Konalo se zde základní kolo soutěže Miss Full of Beauty 2014. Jejím organizátorem je Plus size, modelingová agentura Full of Beauty. Jednalo se o druhý ročník soutěže, jak nám potvrdila produkční manažerka Markéta Zámyslická. 

„Po loňském úspěchu se nám nyní hlásí více děvčat. Naše soutěž je netradiční, jelikož má jen jedno kritérium, a to je velikost čtyřicet čtyři. Takže se nám hlásí ženy zralejší ve věku okolo čtyřiceti let, hlásí se nám i mladé dívky ve věku osmnáct let a podobně,“ pokračuje paní Zámyslická. Jednou ze zajímavostí je, že soutěž nemá, na rozdíl od jiných, výškový limit. V podstatě to může zkusit každá žena, která má odvahu. Soutěž je zaměřena na ženy slovanských a germánských tvarů, to znamená na ženy dobře rostlé. Konečně někdo ocenil i krásu přirozenosti. 
 
„Bohužel v naší branži se nedává příležitost jiným, než hubeným dívkám. Máme zde klasickou Miss, pak třeba Miss Hasička, Miss všechno, ale vždy jsou ta děvčata hubená. Nikde nemají příležitost ty, které nemají ony časopisové míry,“ doplňuje Zámyslická. Ženy přicházely jedna po druhé před hodnotící komisi. Představily se, řekly něco o sobě a svých uměních. Většina z nich už někdy něco dělala, buď tančila, či zpívala. Avšak je vidět, že na vysokých podpatcích si není každá úplně jistá. Krom reprezentantky z Teplic, paní Viktorie. „Já se modelingem zabývala už dříve a i dnes občas jezdím do Prahy, kde moje kamarádky mají agenturu. Občas jim něco odchodím, nebo odmoderuji. Přišlo mi to tedy jako dobrý nápad se přihlásit,“ říká s úsměvem paní Viktorie. Bohužel na podporu této soutěže ještě nejsou veliké finanční prostředky. Jak paní Zámyslická uvádí, agentura má sice řadu obchodních partnerů, ale zatím to stačí jen na relativně drobné ceny pro výherkyně. 
 
„Samozřejmě se nemůžeme v tomto srovnávat s klasickou soutěží Miss Česká republika. Naše zdroje nejsou tak veliké, abychom mohli naší uřadující Miss poskytnout auto, na rok bydlení v Praze a tak dále. Zatím máme pro naše výherkyně připravené šaty, nějaké šperky, kosmetiku. Proto bych byla ráda, kdyby se našli i další subjekty ochotné tuto soutěž podpořit. Má to totiž smysl. Vidím, jak nám sem přicházejí ženy a dívky které dostaly od života své.“
 
Pointa soutěže je v tom, že každá žena je krásná taková, jaká je. Když je spokojená se svým tělem, tak to z ní i vyzařuje a je v tu chvíli naprosto jedno, zda je štíhlá, či silnější. Důležité je naučit se mít rád sám sebe. Jak paní Zámyslická sama říká, v loňském ročníku to bylo velice patrné. Ženy, které se přihlásily, se v řadě případů podceňovaly, jelikož mockrát na svou adresu slyšely, jak jsou ošklivé, tlusté. Pořadatelé soutěže přitom viděli, že jejich práce má smysl, protože sebevědomí oněch dívek roste úměrně s tím, jak se oprošťují od svých komplexů. S každým soustředěním, kdy se učily chodit, držet tělo, tančit to bylo lepší a lepší. 
 
„Když přišlo finále, tak tam místo těch shrbených chudinek stály opravdové královny,“ říká paní Zámyslická na závěr. Což nám potvrdila i další ze soutěžících Jana Stejkozová z Blažejovic na Prachaticku. „Já jsem se přihlásila, protože si chci dokázat, že na to mám. Doma mne v tom nejvíc podporuje můj patnáctiletý syn a moje maminka, která mi hlídá dvojčata. Už loni jsem soutěž sledovala přes internet a tiše holkám záviděla. Tak jsem si to chtěla vyzkoušet ve svých dvaatřiceti letech na vlastní kůži.“ 
 
Text a foto: Miroslav Neumaier