Koncert flašinetářů v Českém muzeu hudby a další pořady

KONCERT FLAŠINETÁŘŮ   (České muzeum hudby)     středa 17. 10. od 18.00 hod.   Dvorana Českého muzea hudby se na jeden večer promění v malostranský pavlačový dvorek, který rozezvučí flašinetáři z Čech i z ciziny. Nepropásněte příležitost vrátit se do doby Monarchie! Koncert je součástí doprovodného programu k výstavě Kouzelné hrací strojky. Vstup volný.    

KONCERT FLAŠINETÁŘŮ   (České muzeum hudby)    

středa 17. 10. od 18.00 hod.  
Dvorana Českého muzea hudby se na jeden večer promění v malostranský pavlačový dvorek, který rozezvučí flašinetáři z Čech i z ciziny. Nepropásněte příležitost vrátit se do doby Monarchie! Koncert je součástí doprovodného programu k výstavě Kouzelné hrací strojky. Vstup volný.     
Další pořady v objektech Národního muzea - Českého muzea hudby:   
     
MILADA ŠUBRTOVÁ  (Muzeum Bedřicha Smetany) 
 
2. 10. od 16.30 hod.  
Vzpomínka na vynikající českou operní pěvkyni, dlouholetou sólistku Národního divadla v Praze, u příležitosti 1. výročí jejího úmrtí. Pořad, který připravil a uvádí autor monografie Milady Šubrtové, je určený jak pamětníkům a ctitelům jejího umění, tak těm, kteří ji už na jevišti nemohli zažít. Přednáší PhDr. Milan Pospíšil, CSc. Vstup volný.  
    
PROHLÍDKA VÝSTAVY KOUZELNÉ HRACÍ STROJKY s kurátorem  (České muzeum hudby)  
čtvrtek 11. 10. 2012 od 15.00 hod.  
Komentovaná prohlídka je v ceně běžného vstupného.  
     
TO JE ZLATÉ POSVÍCENÍ…  (České muzeum hudby) 
 
sobota 13.10 od 14.00 hod.  
Hudebně-pohybová a výtvarná dílna pro rodiny s dětmi od 5 do 12 let, ve které se společně pustíme do přípravy posvícení. Co se vlastně při posvícení slaví a co nesmí při posvícení chybět? Připomeneme si nebo se naučíme některé písničky spojené s tímto radostným svátkem a pustíme se i do tance. Posvícenská muzika hrála od rána do večera a při ní se tancovalo, zpívalo a také jedlo. K přípravě posvícenských koláčů byla potřeba značná dávky šikovnosti každé hospodyňky a z kuchyňského nádobí mohla být i pěkná kapela. Nevěříte? Přineste si nějaký kousek nádobí z kuchyně (pokličku, vařečky, lžíce..) a přijďte! Dílnu vede lektorka Lenka Pospíšilová. Doba trvání cca 120 minut. Vstupné: 80 Kč/ osoba.
 
Bližší informace a objednávky na tel. 257 257 738 a na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz.