Křest alba Lodivod Moniky Sonk

Zpěvačka a písničkářka Monika SONK křtí své debutové album LODIVOD na Lodi Tajemství dne 21.6.2023 od 19.30h.

Loď kotví na Smíchovské náplavce a koncert probíhá pod záštitou festivalu Arena bratří Formanů.
Album je žánrově pestré a nejvíce se blíží folku s nádechy jazzu a latino hudby, na koncertě s ní vystoupí violoncellistka Barbora Soukupová a bubeník a klavírista Juraj Gažmerčík. 
“Hudba se stylově blíží estetice legendární Zuzany Navarové” napsal hudební kritik a publicista Milan Bátor.

Album budou křtít netradičně tři kmotrové. Jedním z nich je Martin Němec, leader kapely Precedens, který si Moniku vybral jako předkapelu některých koncertů svého turné.

Monika Sonk – Na divadelním poli se věnovala autorské tvorbě, zahrála si v několika filmových epizodních rolích, ale písně ji napadlo psát teprve před čtyřmi lety.
Zpočátku skládala na zakázku Dětské opery Praha a realizovala s ní v roce 2019 představení pro děti. „Potom už jsem zadání nepotřebovala, písně jsem začala psát s velkou vášní a potěšením,“ říká písničkářka.
Jejími spoluhráči jsou Barbora Soukupová (violoncello), která byla dlouholetou členkou orchestru Národního divadla a nyní se věnuje výuce na nástroj a autorským projektům; Juraj Gažmerčík (bicí/klavír),
mladý všestranný hudebník, vystudoval bicí nástroje a nyní studuje skladbu na HAMU.(Luboš Hnát, Rockový svět)

Koncert má naplánovaný začátek na 19:30. Vstupenky na něj lze pořídit za buď za 450, nebo 250 korun. 
Pro toho, kdo si pořídí dražší lístky, je připraven speciální program, během něhož vystoupí profesionální vypravěčka příběhů Tajana Gasparovič a připravená bude i večeře. 
Smutní nemusí být ani majitelé levnější varianty vstupenek. Těšit se mohou na Moničin koncert, na kterém představí nově vzniklé trio.
Těšíme se na vás!


https://www.youtube.com/watch?v=9kiy7HEyAzE
https://www.monikasonk.com/media.html