Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Kryl, Vivaldi, Smetana a ti další - dubnové pořady v objektech Českého muzea hudby

25. 03 2014 | Koncert Konzervatoře v MBS, úterý 8. 4. od 18.00. Závěrečný koncert z cyklu klavírních koncertů Bedřicha Smetany představí další mladé klavíristy Pražské konzervatoře - účastníky letošní Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže. Výběr ze Smetanovy klavírní tvorby bude opět doplněný díly dalších skladatelů.

Písničky pro hlavy sádrový
středa 9. 4. od 18.00
Usmějme se nasládle, smažme tura na sádle, pějme píseň o žrádle, neboť to se může. Velké děkuji Karlu Krylovi, nesmrtelnému písničkáři české země. Pořad ke kulatému výročí narození i smrti Karla Kryla v podání Adama Ruta, Matěje Křístka a dětí z Dismanova rozhlasového dětského souboru. Vstupné 60 Kč
 
 
Křest knihy Antonio Vivaldi
17. 4. od 17.00
Prezentace nové knihy Antonio Vivaldi od Michaela Talbota z produkce nakladatelství Vyšehrad. Poznáte univerzálního skladatele, jehož hudba se stala symbolem období baroka na celém světě, a dozvíte se, jaké netušené souvislosti Vivaldiho spojují s naší zemí.  Spojeno s koncertem, na němž vystoupí houslový virtuos Jaroslav Šonský (Švédsko/ČR) a cembalistka Gesine Tiefuhr (Německo). Vstup volný.
 
Co je v dubnu nového?
 
Výstava Století valčíku a polky je prodloužena do Velikonoc (21. 4. 2014)!
Opravdu poslední příležitost zhlédnout výstavu s jejím autorem nastává na komentované prohlídce 10. 4. od 15.00.
 
Začíná turistická sezóna v Památníku Bedřicha Smetany! Památník je možné navštívit každý den kromě pondělí od 10 do 17 hod. Ideální je spojit jeho návštěvu s procházkou nebo projížďkou na kole po malebném okolí.
 
Jedna praktická informace závěrem:
Otevírací doba během velikonočních svátků ve všech objektech Národního muzea - Českého muzea hudby odpovídá běžné otevírací době.
 
A na co se můžete těšit v květnu?
Nevěstu prodanou do Ponrepa - tři jedinečné filmové projekce Prodané nevěsty z 20. a 30. let v kině Ponrepo (5. - 7. 5.)
Mezinárodní den muzeí a Filharmonický orchestr Iwasaki (18. 5. )
Jana Buriana a Přemysla Ruta - pásmo písniček Emila Františka Buriana (20. 5.)
"Komořinu" v Muzeu Antonína Dvořáka - pásmo koncertů komorních těles složených ze studentů Pražské konzervatoře (12.-28. 5.)
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz