Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Láska s vůní dřeva – seznamte se s Ethnicraft

7. 11 2018 | Dřevěný nábytek měl a má své kouzlo. Masivní dřevo dává domovu nejen charakteristické vyznění, ale rovněž nezaměnitelnou atmosféru a harmonii. 

Hold tomuto přírodnímu materiálu vzdává i belgický výrobce nábytku Ethnicraft. Filozofii nazvanou Emorational si snadno zamilujete – stejně jako každý jedinečný kus vybavení, který projde jejich rukama.

Emoracionální krása

Již od roku 1995 rozšiřuje Ethnicraft své pobočky a úročí získané zkušenosti. Léta praxe ve výrobě nábytku dala vzniknout naprosto jedinečné filozofii – Emorational. Jaký je nábytek v tomto stylu? Snoubí v sobě emoce s rozumem – výsledkem je tak zcela nadčasový a funkční design, který odpovídá požadavkům po moderním bydlení v jakémkoli stylu. 

Nábytek nebo design?

Cílem výrobců bylo především najít kompromis mezi funkčností nezbytného nábytku a designem, o který nechtěli své zákazníky ochudit. Proto se zaměřili na masivní dub, týk a ořech. Bohatý sortiment z tohoto ušlechtilého materiálu zahrnuje téměř vše, bez čeho se interiér neobejde – od minimalistických postelí přes úložné elegantní komody či TV stolky po perfektní jídelní stoly, u kterých se může scházet celá rodina. 

Must haves

Když něco končí, pak zpravidla něco nového začíná. Přestože se u prodejce Marthistore brzy rozloučí s některými kousky Ethnicraft, jako například s masivním teakovým stolem Slice nebo designovou dubovou židlí Bjorsing, které budou v prodeji do konce roku, těšit se stále můžete na řadu bestsellerů

Milovníci designu ocení důmyslnou řadu policových dílů, jejichž prvky z masivního dřeva odlehčuje vzdušná kovová konstrukce. Zatímco díl Rise Rack je čistě policový, Cell Unit Storage Cupboard kombinuje úložné skříňky spolu s otevřeným prostorem, vhodným pro umístění knih nebo dekorací. 

TIP: Otevřené a polootevřené policové díly lze použít v místnosti jako dělící prvek. Pokud tedy plánujete oddělit obývací zónu od kuchyně nebo jen chcete rozdělit místnost na ložnici a pracovnu, zkuste to prostřednictvím nábytku. Policový díl rozdělí prostor, přičemž místnost nepřipraví o světelnou pohodu ani vzdušnost. 

Podobně svěží vzhled nesou také elegantní jídelní židle. Zatímco sedák je ze dřeva, spodní část konstrukce je opět z lehkého kovu. Facette chair je tak vhodná kamkoli, kde chcete zachovat lehké dojmy, přestože se nechcete vzdát kouzla dřevěného masivu. Takový stylový nábytek, pod kterým je dostatek místa, používají interiéroví designéři také v menších prostorách. 

Malou místnost tak můžete vybavit dle libosti – bude působit nezahlceně a příjemně otevřeně. Tento trend návrháři pracující pro Ethnicraft dobře znají, proto mezi nejprodávanějšími kousky objevíte i neotřelé psací stoly nebo půvabné odkládací stolky v kombinaci noblesního masivu a štíhlé kovového konstrukce. 

TIP: Dřevo a kov mohou být součástí industriálního bydlení. Zatímco kov ozvláštní místnost, dřevo ji prohřeje přívětivou přírodní atmosférou. Ideální volbou pro rychlé vytvoření mírně industriálních dojmů je řada bestsellerů od Ethnicraft.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz