Legendární Dívčí válka v podání Divadla Artur se blíží k derniéře

Nová éra Dívčí války se přiblížila ke své derniéře. Legendární komedie F. R. Čecha v podání Divadla Artur, pod taktovkou principála Jindry Kriegela, si získala srdce mnoha diváků a tak se sluší udělat si takovou malou rekapitulaci:

Aniž by to bylo v plánu, tak derniéra Dívčí války bude v pořadí 150. představení. V praxi to třeba znamená, že ani 300 hodin nestačilo vlastně k tomu, aby si získala Přemyslovo srdce a už vůbec ne k tomu, aby ženy dovedla k nadvládě nad muži. Vůbec první představení se hrálo 18. 1. 2011 a od tohoto dne se Dívčí válka hrála v průměru 3x měsíčně. A že se herci něco nacestovali! Mimo obvyklá působiště, kde soubor Divadla Artur hraje, tedy střecha obchodní galerie Harfa a jeviště divadla Gong, se hrálo například na nádvoří hradu Svojanov, v Trutnově, Brně, Přelouči, Rýmařově, Zbýšově, Studénce, v Amfiteátru Chlum a na mnoha a mnoha dalších místech. Představení v posledním jmenovaném místě, tedy Amfiteátru Chlum, se může pyšnit rekordní návštěvností. Na představení se tehdy přišlo podívat 1 500 diváků!
 
V rolích Vlasty, Šárky, Kazi, Bivoje, Ctirada, Vojena a Lumíra se postupně vystřídali Bořek Slezáček, Václav Upír Krejčí, Věrka Vodičková, Miluše Bittnerová, Kateřina Petrová, Kateřina Hrušková, Bára Mottlová, Pavlina Mourková, Dominika Kadlčková, Kristýna Podzimková, Tereza Šefrnová, Klára Jandová, Dominika Býmová, Šárka Vaculíková, Tomáš Krejčíř, Petr Strnad, Petr Srna, Jaroslav Šmíd, Petr Semerád, Aleš Říha, Braňo Polák, Miroslav Šimůnek, Petr Buchta, Petr Jablonský, Roman Slovák, Lukáš Langmajer, Veronika Arichteva a Jaroslav Beneš. No a ani zde, u herců, není o zajímavosti nouze. Tak například Přemysla hrál po celých 150 představení Jindra Kriegel a panice Ctirada hrál nejčastěji Miroslav Šimůnek. Nejvíce ve své roli Lumíra překvapil Petr Buchta, svůj sen si v roli Ctirada splnil Bořek Slezáček a bezkonkurenčně nejrozkošnějším improvizátorem a zmatkařem byl Jaroslav Šmíd. Všechny tři ženské role zahrála skvěle Bára Mottlová, nejvíce energie a rozruchu dokázala vytvořit Pavlína Mourková a nejmilejší Šárku jste mohli vidět v podání Dominiky Býmové.
 
Divadlo Artur děkuje tímto vám všem, kteří jste se přišli podívat, děkuje za smích a potlesk, což jsou největší odměny pro všechny herce. Nezbývá tedy, než zamáčknout slzu a s tímto věčným bojem mužů a žen, který prožívali už naši předkové, se rozloučit. Příležitost k tomu budete mít ještě 6 krát, a to ve dnech 22., 23., 24., 25., 29., a 30. 6. v rámci Letní scény na Harfě, a to vždy ve 20 hodin.