Právě se nacházíte:

Léto plné hvězd

V království plné hraček se proměnily prostory školní jídelny na Dražického náměstí. Do 24. srpna tam mohou zájemci zhlédnout a zakoupit hračky nebo kapsáře pro děti handicapované i ty zdravé.

Autorkami výstavy jsou Olga Černohorská a Ivana Kárníková. Pořadatelem je umělecká agentura Anaháta, spolupořadatelem pak Městská část Praha 1. Výstava s bohatým doprovodným programem se koná pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody a starosty MČ Praha 1 Oldřicha Lomeckého.

„Textilní dekorace a hračky pozitivně působí na motoriku dětí a jejich tělesný i smyslový vývoj. Jsou vhodné pro děti domů, ale i pro mateřská centra a školky či pro dětské domovy,“ řekla spoluautorka výstavy Ivana Kárníková.

Hračky obou autorek se mimo jiné dočkaly velké pozornosti na počátku devadesátých let, kdy je dětem do Arménie dovezla tehdejší první dáma Olga Havlová.

„Jedná se už o šestnácté léto, které tyto dámy obětovaly ve prospěch této bohulibé aktivity, a za to jim patří velký dík,“ uvedla při slavnostním zahájení výstavy členka Zastupitelstva MČ Praha 1 Naďa Řehák - Müllerová.

Podrobnosti o výstavě a doprovodných akcích najdete na www.anahata.cz

www.praha1.cz