LOŽNÍ PRÁDLO CHRISTIAN FISCHBACHER: SYNONYMUM KVALITY A LUXUSU

Díky originálnímu ložnímu prádlu a závěsům je Christian Fischbacher již téměř dvě století synonymem švýcarské kvality a luxusu. V Česku značku prodává interiérový butik À LA MAISON. A protože nejen oblečení, ale i ložní prádlo podléhá módním trendům, je načase představit novou kolekci pro letošní podzim a zimu.

Originální kolekce látek z dílny Christiana Fischbachera určené pro bytové textilie, především pro ložní prádlo a závěsy, snadno a jednoduše přemění místnost v komfortní a elegantní prostor. Ne nadarmo sídlí firma v městečku St. Gallen, které je centrem textilního průmyslu ve Švýcarsku již od středověku.

Z nové kolekce určené pro chladnější a pošmournější období roku si vyberou majitelé ložnic laděných do romantického, technicistního i minimalistického stylu. Na své si přijdou také milovníci venkovského ladění interiéru tzv. bydlení ve stylu cottage nebo naopak vyznavači honosného a okázalého tzv. new baroque stylu. Designéři mysleli rovněž na děti. Peřiny s drobným motivem lvíčka či tukana však jistě osloví i mnohé dospělé.
 
V posteli strávíme zhruba třetinu života. Kromě kvalitní postele, matrace a peřin se proto vyplatí investovat také do ložního prádla. „Volte látky, které se vyznačují vysokou trvanlivostí a stálostí barev, což oceníte zejména po několika letech používání. Při koupi je nutné brát v úvahu nejen vzhled, ale zejména kvalitu materiálu. Ta se sice promítne i do ceny, avšak s ohledem na budoucnost se počáteční vyšší investice vyplatí,“ radí Lenka Kocourková, majitelka interiérového butiku À LA MAISON.
 
Christian Fischbacher spolupracuje s předními designéry a odborníky v oblasti textilního průmyslu. Důkazem kvality a originality je i mnoho prestižních mezinárodních ocenění, např. letošní AIT Innovation Award nebo Materialica Design and Technology Award. „Firma je specifická tím, že vyrábí veškeré zboží na zakázku. Proto si naši klienti nejprve stanoví veškerá přání a požadavky, výrobky objednáme a firma jim pak dodá zboží přímo na míru,“ vysvětluje Lenka Kocourková, majitelka butiku À LA MAISON. V nabídce lze kromě množství materiálů, vzorů a rozměrů nalézt atypická napínací prostěradla - dokonce i na matrace vysoké až 30 cm.
 
Nová kolekce ložního prádla Christian Fischbacher dává na výběr mnoho druhů materiálů, od čisté bavlny, lnu či hedvábí přes elegantní bavlněný satén až po žerzeje s potisky. A které povlečení zvolit? 
 
Lenka Kocourková radí, jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé materiály:
 
Len
Lněná vlákna jsou jedna z nejstarších, len se pěstoval již ve čtvrtém tisíciletí př.n.l. Lněné tkaniny se velmi dobře perou a snáší vysoké teploty při žehlení. Len je schopen pojmout až 35 % vlhkosti a rychle ji vyměnit s okolním vzduchem. Povlečení tak v létě příjemně chladí, v zimě naopak hřeje. Jeho drobnou nevýhodou je mírná mačkavost. Nevyžaduje speciální údržbu, dá se prát až na 95°C.
 
Bavlna 
Povlečení ze 100% bavlny je měkké, hladké, velmi prodyšné a příjemné na dotek. Materiál dokáže vstřebávat značné množství vlhkosti, což přijde vhod zejména během horkých letních nocí nebo během nemoci. To je také jedním z důvodů, proč je bavlna nejpoužívanějším materiálem při výrobě lůžkovin. Povlečení z bavlny se vyznačuje vysokou odolností a životností a snadnou údržbou. Za nevýhodu je možné považovat nutnost žehlení. 
 
Saténové povlečení z bavlny
Povlečení z bavlněného saténu je velice hebké a jemné na omak, v létě příjemně chladí, v zimě se naopak rychle zahřeje, a je proto velmi vhodné na celoroční užívání. Povlečení je mírně lesklé, na rozdíl od saténu vyrobeného z polyesteru neklouže. 
 
Žerzej
Povlečení z žerzeje je vyrobené z výběrové bavlny, díky čemuž je velmi měkké, prodyšné a savé. Je rovněž pružné, ale zároveň dostatečně pevné. Vyznačuje se snadnou údržbou, nemusí se totiž žehlit a je vhodné do sušiček prádla. 
 
Hedvábí
Hedvábí je považováno za královnu tkanin. V Číně se vyrábí již více než pět tisíc let. Je ze všech druhů látek nejvíce hypoalergenní, má vynikající regulační vlastnosti - v zimě hřeje, v létě příjemně chladí. Přestože působí křehce, jedná se o dostatečně pevný materiál, který má výborné absorpční schopnosti. Hedvábí je rovněž odolné vůči pachům a rychle schne. 
 
Ceny u nás běžného rozměru povlečení (polštář 70x90cm a peřina 140x200 cm) začínají na 6.600  Kč.