Malostranské Vánoce na Kampě

Vánoční koledy, divadlo pro děti, romské písničky, ale také výtvory lidových umělců či dětí ze základních škol – to je jen velmi stručný přehled toho, co nabídly Malostranské Vánoce na Kampě.

Po celé nedělní odpoledne lákaly zajímavý kulturní program a vkusné stánky s originálním zbožím Pražany i návštěvníky našeho hlavního města. „Je to krásná tradice, která citlivě spojuje naše očekávání ohledně vánoční atmosféry i touhu něco pěkného koupit či ochutnat,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci navštívil.

Zástupy dětí a jejich rodičů čekaly následující pondělní podvečer na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Kampě. Ti nejmenší navíc vyslyšeli výzvu pořadatelů – Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan – a přinesli ozdoby, kterými strom zkrášlili.

Tradičně bohatý program zpestřila mimo jiné vystoupení konzervatoristů, žáků ze základních škol a dalších umělců. Děti se ale také dočkaly dárků od Mikulášů, andělů a čertů.

Krásná atmosféra Vánoc na Kampě ale včerejškem neskončila. Po celý advent se můžete přijít podívat na strom, betlém i půvabné stánky.

www.praha1.cz