Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Masarykovo nádraží částečně opraveno

5. 12 2011 | Po roce skončila první část opravy Masarykova nádraží v Praze, kde končí linky pražské příměstské železniční dopravy od východu a severu. Díky zrekonstruované dvoraně nádraží tak již cestující nemusejí používat boční vchod nádraží. 

Rekonstrukce byla provedena citlivě s ohledem na historii nejstaršího dochovaného pražského nádraží i na současné potřeby cestujících.

Prosklený prostor plný světla, který byl k nádraží dostaven v roce 1861, byl zrekonstruován s co největším ohledem na původní podobu.
 
Rekonstruována tak byla střecha, základy sloupů, odvodnění celé haly a kanalizace. Rekonstrukce celého Masarykova nádraží však opravou dvorany teprve začala. Pokračovat se bude rekonstrukcí zbytku výpravní budovy. Na nádraží budou po dokončení rekonstrukce i moderní obchody. 
 
Masarykovo nádraží je nejstarší dochovaná železniční stanice v Praze. Historie stanice byla ovšem velmi pohnutá, prošlo jednou významnou rekonstrukcí, kterou však zakončily prudké boje na konci druhé světové války, při kterých byla část stanice zničena. Jeho dějiny také reflektují politické dějiny Československa a Česka, nádraží za 166 let své existence vystřídalo pět různých názvů, přitom hned třikrát se jmenovala Masarykovo.

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz