Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Ministerstvo varuje před dalšími výrobky ohrožujícími zdraví

3. 11 2015 | Ministerstvo zdravotnictví opět varuje před několika výrobky, které obsahují nadlimitní množství některých chemických látek ohrožujících lidské zdraví. Upozornění se týká sady umělých nehtů Fashionisfa Nails dudustrong, plastové misky Bowl Colormix Smart Cook a dětského plastového sedátka na toaletu Soft Baby Potty Seat. Nehty a sedátko pochází z Číny, původ misky je neznámý. ČTK to dnes sdělil hlavní hygienik Vladimír Valenta.  

Plastové nehty na ruce jsou baleny po 12 kusech, přičemž každá sada je v jiném designu. Výrobek obsahuje dibuthylftalát, který je v kosmetických přípravcích zakázán. Může se totiž dostat do těla spotřebitelek, kde představuje riziko pro reprodukci nebo může nepříznivě ovlivňovat jejich zdraví.

Negativně může na spotřebitele působit i formaldehyd, jehož nepovolené množství zjistily laboratorní testy v bílé kulaté misce s potiskem tulipánů. Formaldehyd vyvolává bolesti hlavy a zánět nosní sliznice, dráždí oči a vyvolává slzení. Rychle se vstřebává kůží a může způsobovat podráždění nebo alergické reakce.

V dětském plastovém WC sedátku, před kterým ministerstvo rovněž varuje, bylo zjištěno nadlimitní množství ftalátu DEHP. Ftaláty se používají jako změkčovadla při výrobě plastů a jedním z nejrozšířenějších je právě DEHP. Toaletní sedátko má měkkou polstrovanou sedací část v zelené nebo růžové barvě s obrázky psů a estery kyseliny ftalové se tak mohou dostat do kontaktu s kůží a sliznicemi dítěte a v jeho organismu pak negativně působit na reprodukční orgány.

Veškeré informace o výrobcích, včetně jejich fotografií, ministerstvo zveřejnilo na svém webu.

zdroj: ČTK

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz