Nejlepší webovky mají Benešov, Dolní Břežany a Ratenice

V pátek 21. března se konalo v budově Krajského úřadu Středočeského kraje slavnostní vyhlášení výsledků  a předání cen vítězům krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb 2014. Ceny za Středočeský kraj předal vítězům hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.      

„Jsem si vědom toho, že starostové každým dnem řeší daleko zásadnější problémy než je vzhled webových stránek. Pokud ale chceme veřejnou správu více přiblížit občanům a kvalitně je informovat o dění v jejich bydlišti, je třeba dbát i o tento způsob komunikace. Věřím, že se vítězové jednotlivých kategorií našeho krajského kola umístí i na předních místech kola celostátního,“ řekl středočeský hejtman Josef Řihák. Celkem se do krajského kola soutěže přihlásilo osm měst a sedm obcí. V rámci elektronické služby bylo hodnoceno 16 elektronických služeb. 
 
Nejlepší webová stránka města
1. místo: Benešov - http://www.benesov-city.cz
2. místo: Neratovice - http://www.neratovice.cz
3. místo: Králův Dvůr - http://www.kraluv-dvur.cz
 
Nejlepší webová stránka obce
1. místo: Dolní Břežany - http://www.dolnibrezany.cz
2. místo: Malotice - http://www.malotice-obec.cz
3. místo: Vysoký Chlumec - http://www.vysoky-chlumec.cz
 
Nejlepší elektronická služba 
1. místo: Ratenice: Virtuální muzeum obce "Ekomuzeum Ratenice"
2. místo: Malý Újezd: Verze webu nejen pro seniory a funkce Přečíst nahlas
3. místo: Dolní Břežany: Rezervační systém pro multifunkční hřiště v Dolních Břežanech
 
Cena veřejnosti
Obec Malotice, okres Kolín  - http://www.malotice-obec.cz
 
Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě 7. dubna 2014 v Hradci Králové.
 
Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Krajské kolo soutěže bylo vyhlášeno 30. ledna 2014. Další informace o soutěži Zlatý erb jsou uvedeny na oficiálních stránkách soutěže: http://zlatyerb.obce.cz/index.asp