NOVÉ BYTY KOTI VICTORIA ZKOLAUDOVÁNY

Společnost YIT Stavo dokončila na rozhraní Malešic a Žižkova výstavbu svého pražského projektu KOTI Victoria a v lednu jej úspěšně zkolaudovala. Komorně pojatá budova nabídla pouhých pětadvacet bytových jednotek, kterými developer reagoval na nedostatkový segment tzv. startovacího bydlení.

KOTI Victoria – kvalitní startovací bydlení v Praze 

Všechny jednotky v KOTI Victoria jsou rozměrově spíše menší, v oblíbených dispozicích od 1+kk po 3+kk. Většina pak v nejžádanější kategorii 2+kk. Velikosti bytů začínají na 37 m², největší mají 76 m². „Poptávka klientů nám potvrdila, že o startovací bydlení je v Praze zájem. V současné době tak máme prodánu polovinu bytů. Projekt jsme v lednu zdárně dokončili a zkolaudovali, první obyvatelé se budou moci nastěhovat letos v dubnu,“ říká Dana Bartoňová, obchodní a marketingová ředitelka YIT Stavo. Doprodej nových bytů v projektu KOTI Victoria zajišťuje pro YIT Stavo realitní kancelář Lexxus.
 
Nové byty podle finských tradic
 
KOTI Victoria vychází stejně jako předchozí projekty společnosti YIT Stavo ze zásad kvalitního finského bydlení. Důraz je kladen na přírodní materiály, propracované dispozice a šetrnost k životnímu prostředí. Budova má průkaz energetické náročnosti B. Bytový dům tvoří čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. V podzemí a v prvním patře jsou společné a technické prostory a krytá parkovací stání. Počítáno bylo také s místy pro parkování návštěv. Byty s balkony a arkýři jsou situovány do druhého až čtvrtého podlaží.
Projekt nového bydlení KOTI Victoria vyrostl v klidné části na rozhraní Malešic a Žižkova v katastrálním území městské části Prahy 3, v ulici U Staré cihelny. Lokalita je známá svou dobrou dopravní dostupností, řadou služeb a veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti jsou mateřské, základní i střední školy. Nedaleko je rovněž pošta, obchody a dvě zdravotní střediska. Nechybí ani parky – Malešický a Židovské pece.