Nový farmářský trh na břehu Vltavy

Už i Praha 1 má svůj farmářský trh. Jmenuje se František a bude každý čtvrtek od 8 do 18 hodin nabízet na náplavce Dvořákova nábřeží mimo jiné pekařské výrobky, zeleninu, maso, ryby, uzeniny, vína, mošty, ovoce, vejce, bylinky a občerstvení, a to vše z české produkce, mnohé pak v biokvalitě. Ve čtvrtek 12. května byl slavnostně otevřen.

„Jsem rád, že fenomén farmářských trhů dorazil už konečně také do Prahy 1, a věřím, že si František najde své spokojené zákazníky,“ prohlásil při slavnostním otevření 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek, který nad trhem převzal záštitu.

Farmářský trh František zájemci naleznou na náplavce Dvořákova nábřeží mezi hotelem InterContinental a Nemocnicí Na Františku. Pořadatelé, občanské sdružení Archetyp, předpokládají, že zboží bude nabízet až 35 stánků a že nabídka osloví nejen domácnosti, ale také profesionální kuchaře z blízkých restaurací, jimž nabízejí možnost dovozu vybraných potravin přímo do restaurace, a to za pomoci nákladního elektrického kola.

Další informace naleznete na www.farmarsketrziste.cz