Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Plastiky pro vítěze Českých lvů poprvé vyrobila společnost Lasvit

16. 02 2015 | Plastiky pro vítěze letošního ročníku Českých lvů poprvé vyrobila společnost Lasvit. Mají symbolizovat kužel světla osvětlující stříbrnou čočku, řekl ČTK autor návrhu designér Jakub Berdych. Česká sklářská a designérská společnost už vyrobila také například trofeje pro vítěze cyklistického závodu Tour de France. 

Nová podoba ceny Českého lva podle Berdycha odkazuje na tradici klasické tavené skleněné plastiky, která je unikátní svým vnitřním prostorem. "Každá plastika je samostatným originálem. Symbolika filmu se promítá do kužele světla, který míří k zemi a osvětluje stříbrnou čočku s emblémem Českého lva," vysvětlil svůj nápad designér Berdych. 
    
Lasvit má podle informací ČTK smlouvu s Českou filmovou a televizní akademií, která je vyhlašovatelem Českého lva, pouze na jeden rok. Zda bude ve výrobě trofejí pokračovat i v příštích letech, bude záležet na rozhodnutí akademie. 
    
Společnost Lasvit má s výrobou skleněných trofejí velké zkušenosti. Trofej pro vítěze si zkraje roku odnesl vítěz tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship v Abú Dhabí Andy Murray a mají je doma také vítězové cyklistického závodu světa Tour de France. Skleněnou trofej ve tvaru pochodně získali i čeští medailisté ze zimních olympijských her v Soči. 
    
Sklářská a designérská společnost Lasvit je předním výrobcem luxusních světelných konstrukcí, skleněných instalací a kolekcí světel. Snaží se spojovat tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designy. Její výtvory jsou například v Londýně, Paříži, Moskvě, Los Angeles, Melbourne, Hong Kongu či Dubaji. V Praze skleněné plastiky od Lasvitu zdobí nákupní centrum Quadrio, kancelářskou budovu Florentinum či Tančící dům. Aktuálně se podílí na přípravě muzea moderního skla ZIBA v centru Prahy, kde bude mít interaktivní expozici světových i domácích autorů. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz