Plastiky pro vítěze Českých lvů poprvé vyrobila společnost Lasvit

Plastiky pro vítěze letošního ročníku Českých lvů poprvé vyrobila společnost Lasvit. Mají symbolizovat kužel světla osvětlující stříbrnou čočku, řekl ČTK autor návrhu designér Jakub Berdych. Česká sklářská a designérská společnost už vyrobila také například trofeje pro vítěze cyklistického závodu Tour de France. 

Nová podoba ceny Českého lva podle Berdycha odkazuje na tradici klasické tavené skleněné plastiky, která je unikátní svým vnitřním prostorem. "Každá plastika je samostatným originálem. Symbolika filmu se promítá do kužele světla, který míří k zemi a osvětluje stříbrnou čočku s emblémem Českého lva," vysvětlil svůj nápad designér Berdych. 
    
Lasvit má podle informací ČTK smlouvu s Českou filmovou a televizní akademií, která je vyhlašovatelem Českého lva, pouze na jeden rok. Zda bude ve výrobě trofejí pokračovat i v příštích letech, bude záležet na rozhodnutí akademie. 
    
Společnost Lasvit má s výrobou skleněných trofejí velké zkušenosti. Trofej pro vítěze si zkraje roku odnesl vítěz tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship v Abú Dhabí Andy Murray a mají je doma také vítězové cyklistického závodu světa Tour de France. Skleněnou trofej ve tvaru pochodně získali i čeští medailisté ze zimních olympijských her v Soči. 
    
Sklářská a designérská společnost Lasvit je předním výrobcem luxusních světelných konstrukcí, skleněných instalací a kolekcí světel. Snaží se spojovat tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designy. Její výtvory jsou například v Londýně, Paříži, Moskvě, Los Angeles, Melbourne, Hong Kongu či Dubaji. V Praze skleněné plastiky od Lasvitu zdobí nákupní centrum Quadrio, kancelářskou budovu Florentinum či Tančící dům. Aktuálně se podílí na přípravě muzea moderního skla ZIBA v centru Prahy, kde bude mít interaktivní expozici světových i domácích autorů. 
 
zdroj: ČTK

Speciály