Pojišťovna: Na přelomu roku je nejvíce úrazů od nehod a sportů

9. 12 2013 | Nejvíce úrazů, které se lidem stanou v prosinci a lednu, vzniká při autonehodách a zimních sportech. Neméně časté jsou i pohmožděniny a zlomeniny od pádů na zledovatělém chodníku. Vyplývá to ze statistiky ČSOB Pojišťovny, která o tom ČTK informovala v tiskové zprávě. 

"Na chodnících se objevuje ledovka a první sníh láká na hory, kde lidé často právě na začátku sezony přeceňují své lyžařské schopnosti, kterým v létě odvykli," uvedla ředitelka odboru služeb klientům životního pojištění Sylva Svobodová. 
    
Během vánočních svátků by si lidé měli dát podle pojišťovny pozor i na zábavní pyrotechniku. Popáleniny, které způsobí, rovněž patří k častým úrazům z přelomu roku. Výjimkou nejsou ani zaskočené rybí kosti. 
    
Z hlediska škod na majetku pojišťovna eviduje ve sledovaném období zejména dopravní nehody a drobné požáry v domácnostech, které vznikly od adventních věnců, prskavek nebo zábavní pyrotechniky. Kvůli tíze sněhu často zaznamenávají zničené střechy a kvůli dlouhotrvajícím mrazům prasklá topení a vodovodní potrubí a výbuchy kotlů. 
 
zdroj: ČTK

Speciály