Praha složila 100 milionů jako základní jmění akciové firmy TSK

Praha složila vklad základního kapitálu pro nově vznikající městskou akciovou společnost Technická správa komunikací (TSK). Již existující příspěvkovou společnost TSK se totiž město rozhodlo transformovat na obchodní společnost, protože tato změna má Praze přinést finanční úspory několika desítek milionů ročně. Základní jmění "nové" TSK bude 100 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Nyní bude město shromažďovat dokumenty nutné k tomu, aby mohla být společnost zapsána do obchodního rejstříku. "To znamená zajištění sídla společnosti, souhlas s jeho umístěním, ustavující jednání představenstva a dozorčí rady, volba předsedů, čestná prohlášení a souhlas se zápisem do obchodního rejstříku členů orgánů společnosti," vyjmenovala mluvčí. Datum, kdy bude firma zapsána, není zatím jasné.
 
Jakmile bude společnost zapsána v obchodním rejstříku a začnou pracovat členové orgánů společnosti, připraví TSK vydání 10 akcií v nominální hodnotě 10 milionů a jejich předání akcionáři, tedy hlavnímu městu. Obchodní i příspěvková společnost budou do konce letošního roku fungovat souběžně, od ledna 2015 pak příspěvková organizace zanikne.
 
Od vytvoření obchodní firmy si město slibuje úsporu až 40 milionů korun ročně. Rozpočet TSK se ročně pohybuje okolo 500 milionů korun. Účelem TSK je správa pražských komunikací a jejich oprava. Rovněž pečuje o městské plochy zeleně a stará se o zimní údržbu pražských ulic.
 
zdroj: ČTK