Přidejte se k Večernímu špacíru a podpořte důstojné stáří.

Nezisková organizace Domov Sue Ryder pořádá charitativní pochod Prahou „Večerní špacír“. Ve čtvrtek 15. června odstartuje na Letné pochod, na který zveme všechny, kterým není lhostejné, jak se v České republice stárne. 

Trasa špacíru vede krásnými místy Prahy. Začínáme na Letné, projdeme se kolem Letohrádku královny Anny a přes Petřín dorazíme až na Střelecký ostrov. Start a možnost registrace na místě je na Letenské pláni (písková plocha blíže Pražskému hradu) od 17 hodin. V cíli špacíru – na Střeleckém ostrově, pak účastníky čeká koncert, občerstvení a ve 22 hodin bude akce ukončena.

Patronem akce je zpěvák Matěj Ruppert, který s námi bude špacírovat a v cíli také zazpívá.

Pochod se koná za důstojné stáří. Na otázku co podle vás vlastně důstojné stáří je a jak k němu chcete napomoci pochodováním, odpovídá Matěj Lejsal ředitel Domova Sue Ryder.

„Důstojné stáří je pocit jistoty, že přes možné zdravotní a jiné komplikace zůstávám pro sebe i okolí tím, kým jsem. Je to život v prostředí, kde se nemusím stydět – sám před sebou, před ostatními. Prostředí, kde mohu říci o pomoc a také mohu pomoc odmítnout. Pochod, špacír či procházka je prostor pro přemýšlení a rozhovor. A současně větší počet lidí mířící stejným směrem vzbudí pozornost a snad i zájem.“

Více informací a registrace účastníků pochodu probíhá online na www.vecernispacir.cz. Lze se také zaregistrovat přímo na startu pochodu před akcí samotnou. Celý výtěžek pochodu jde na pomoc seniorům.

Stáří se nás týká dřív, než sami zestárneme!

Program 
17:00        zahájení akce, registrace účastníků, výroba transparentů
18:00        start pochodu 
20:00        příchod do cíle, vystoupení Matěje Rupperta a Big Band Horáček Swing Orchestra, možnost zakoupení občerstvení, fotokoutek s Fotolabem - focení, které si užijete
22:00        zakončení akce

Kdy: čtvrtek 15. června 2017
Start: 17.00 hodin – Letenská pláň
Cíl: 20.00 hodin -  Střelecký ostrov
Ukončení: 22.00 hodin
Délka pochodu: 6 km
Startovné: 300 Kč, děti do 15 let zdarma

Kontakt:
Denisa Ratajová – koordinátorka komunikace
Tel.: +420 778 470 719, e-mail:  denisa.ratajova@sue-ryder.cz
Domov Sue Ryder, z. ú.     www.sue-ryder.cz