Projekt Ecocity Malešice postoupil do druhé fáze

Slavnostním poklepáním základního kamene byla oficiálně zahájena výstavba druhé etapy projektu Ecocity Malešice. Mezi zúčastněnými nechyběl majitel developerské společnosti JRD Jan Řežáb ani zástupce generálního dodavatele firmy BPBP Aleksandr Swierczek. V rámci druhé etapy přibudou v projektu do konce roku 2015 další tři domy. Celkem tak Ecocity nabídne nové bydlení ve 110 bytových jednotkách, všechny v energeticky pasivním standardu zaručujícím zdravé a úsporné bydlení. V první etapě zbývají volné už jen poslední byty a ze druhé je na samém počátku výstavby prodáno již více než 30 %.

Zdraví na prvním místě
„Ecocity Malešice patří k našim největším projektům. Jeho stavba je rozsáhlá, proto je také rozdělena hned do několika etap. Každý z domů stavíme v energeticky pasivním standardu. Jen tak novým majitelům zajistíme úspory energií i financí a především zdravé vnitřní prostředí, ve kterém se jim bude dobře bydlet,“ uvádí Jan Řežáb, majitel skupiny JRD. Pasivní standard poskytuje určitý komfort bydlení, jako je nízká spotřeba energií, optimální vlhkost, stálá teplota a čerstvý vzduch bez starostí s manuálním větráním okny. Vše totiž obstará automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Kvalitu jednotlivých bytů zaručí také použité standardy základního vybavení. Patří k nim například obklady španělské keramičky Saloni a chromové baterie Kludi, které do projektu dodává Keramika Soukup, rekuperační systém pro výměnu vzduchu od společnosti Atrea nebo dřevěné podlahy a dřevěná okna nového profilu Integral 92 s izolačními trojskly. Obyvatelé nových bytů jistě ocení také úsporné světelné zdroje v celém domě. 
 
Bydlet pasivně, žít aktivně
Ke zdravému a spokojenému bydlení v Ecocity Malešice patří i zeleň a prostor pro trávení volného času. Proto areál mezi domy zaplní parková zeleň se vzrostlými stromy vypěstovanými ve vlastní lesní školce JRD a vybavení pro volnočasové aktivity dětí i dospělých. Kromě klasického dětského hřiště tu bude například tubusová skluzavka nebo kopec, na kterém mohou děti v zimě sáňkovat. „Součástí parku bude místo, které společně s dětmi jistě ocení i jejich tatínci. Tím je hřiště pro tradiční klučičí hru cvrnkání kuliček. Nebudou chybět ani prvky pro cyklisty. Kromě cyklostezek zde budou i speciální cyklomyčky. V parku jsme chtěli poskytnout široké možnosti vyžití, a to hlavně dětem. Čím více času budou trávit venku, tím méně jim ho zbude na vysedávání u obrazovek,“ říká Jan Řežáb. A ani dospělí se zde nudit nebudou. Kromě altánku pro příjemné posezení jim nedaleko domů z druhé etapy bude k dispozici komunitní zahrádka, kde budou moci opečovávat vlastní rostliny a byliny. 
 
Zeleň i město na dosah
Lokalita pražských Malešic poskytuje kompletní občanskou vybavenost. Nechybí školy, školky, obchody, zdravotní zařízení ani sportovní centrum v sousedství. A přímo v areálu Ecocity bude nový obchod s potravinami a mateřská školka. Dobrou dopravní dostupnost zajišťují linky městské hromadné dopravy, snadná je i doprava autem. Zájemci o bydlení v Ecocity oceňují také jeho umístění do zeleně mezi sousední les a revitalizovaný Malešický park.
 
Ecocity vzorem
Domy v Ecocity Malešice jsou stavěny s ohledem na životní prostředí. JRD k výstavbě přistupuje maximálně ohleduplně a její postupy výstavby i kvality domů oceňují dokonce zahraniční stavitelé. Ti do Ecocity vysílají své delegace na exkurze. „Nedávno jsme přivítali zástupce vládních institucí z Kazachstánu, Kyrgystánu a Arménie, kteří si přijeli pro inspiraci a nabrat nové poznatky ohledně energeticky úsporné výstavby,“ dodává Jan Řežáb.