Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

První ohlasy na program Ekoškolka s Jaroměřickou mlékárnou

14. 10 2015 | Děti v předškolním věku jsou velmi citlivé na to, co se kolem nich děje, proto je důležité už v tomto věku začít rozvíjet vnímavosti k životnímu prostředí. To je důvod, proč sdružení TEREZA letos na jaře otevřelo svůj úspěšný projekt Ekoškola i mateřským školkám. Partnerem projektu, do kterého se už zapojilo 79 MŠ, je Jaroměřická mlékárna – ryze český výrobce másel, sýrů, tvarohů a tradičních pomazánkových. „Máme radost, že už předškolní děti díky Ekoškolkám přemýšlejí, o tom co jedí. Už v tomto věku seznamují s významem vitamínů nebo regionálního původu potravin,“ říká ředitel a majitel Jaroměřické mlékárny Bedřich Štecher. Více na www.ekoskola.cz a www.mlekarna.cz.

Příznivá hodnocení hned od začátku
Jak na program Ekoškolek reagují pedagogové? „Je důležité změnit chování a jednání lidí a musíme začít od dětí. Program Ekoškola je to pravé, “ hodnotí projekt Adéla Kotrbová, učitelka Mateřské školy ve Lhotce. Romana Beňová z MŠ v Trvalkáči zase říká: „Je to fajn možnost, jak vnést alternativu demokratické výchovy do zaběhnutého školního systému.“ Bronislavě Karafiátové ze školky v Zábřehu se zase líbí, že program je jedním z mále, který neočekává mnohostránkové závěrečné práce. Také rodiče mluví o projektu velmi kladně. „Naše školka s námi rodiči spolupracuje dlouhodobě, ale přímá práce na programech a plánování přišlo až s Ekoškolou,“ sděluje například Martina Nováková, maminka dítěte, které se zúčastnilo program ve Lhotce.
 
Velké plány
Ředitel TEREZY Petr Daniš říká o tom, co sdružení čeká: „Mnoho škol vstoupilo do projektu až před prázdninami. Máme tedy před sebou mnoho školení a konzultací. Vytváříme také novou jednoduchou publikaci a ilustrovaný plakát, díky kterým se mateřským školám lépe propojí metodika 7 kroků s tématy Ekoškoly. V rámci mentorského vzdělávání jsme vyškolili tři zkušené učitelky ze zapojených mateřských škol, které už nyní mohou býti oporou pro začínající mateřské školy ve své oblasti.“
 
Ekoškola v mateřských školách
Mateřská školka, která se do programu zapojí, získá návod, jak začlenit environmentální výchovu a činnosti z oblasti ekologie do Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Školka, která už má s environmentální výchovou své zkušenosti, může využít kvalitního metodického vedení, dát smysluplný rámec svým dosavadním aktivitám, otevřít se rodičům a stát se centrem místní komunity. Hlavními tématy programu Ekoškola jsou odpady, voda, prostředí školy a jídlo.
 
Jaroměřická mlékárna
Jaroměřická mlékárna, ryze český výrobce sýrů, tvarohů a pomazánkových másel, si zakládá na kvalitě a tradičních postupech. Přímo v Jaroměřicích nad Rokytnou se tak už od roku 1937 zpracovávají výhradně domácí suroviny. Hotové výrobky neobsahují konzervanty, sladidla ani jiná nežádoucí „éčka“ . Díky své mimořádné kvalitě získaly celou řadu významných ocenění.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz