Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Román Naslouchám

10. 08 2021 | Šárka Šišková se svým čtvrtým románem Naslouchám pevně usadila ve světě literatury. Úspěšná oděvní designérka slavila vrcholy své oděvní kariéry především v New Yorku, kde jsou také její modely ve stálých sbírkách Musea FIT.  V roce 2018 ale „přehlídkové molo“ mění za list papíru. A pro všechny, kteří milují kvalitní literaturu je to dobrá zpráva.

Šárka je skvělá vypravěčka s velmi vytříbeným citem pro dramatičnost. Postavy z jejich knih jsou skutečné, plastické, plné normálních lidských emocí. Je obdivuhodné, že se autorka nebojí kontroverzních témat a nepoužívá, jako řada jiných současných autorů, jen schematická zjednodušení typu „dobro/zlo“ a výhradně prvoplánově „černobílé“ postavy.
     
Možná proto měly její předcházející knihy A co láska?, Dokonalý život? a Navždy nebo jen na chvílí?  tak pozitivní ohlasy a zajistily svým čtenářům velmi intenzivní prožitek.

Nový román Naslouchám vypráví příběh psychologické poradny, kde hlavní hrdinka Bára naslouchá svým klientům. Jsme svědky, jak zdánlivé maličkosti iniciují vznik nejdříve nedorozumění a později problémů, které začnou žít svým vlastním životem a časem se vyvinou do stavu, kdy je velmi obtížné je zvládnout. A dopady na vztahy mohou být trvalé…

Autorka je ve svých analýzách, kterými charakterizuje a prokresluje jednotlivé postavy, situace a události, objektivní. Řekl bych, že až chirurgicky přesná, chvílemi nemilosrdná. Obvyklá sladkobolná a všeobjímající klišé ve stylu hollywoodských „kasových trháků“ jsou jí zcela cizí, dokonce se jim kultivovaně vysmívá.
 
Právě tohle pak dává jejímu dílu hlubokou dimenzi. Dimenzi toho, abychom přemýšleli. Nejen nad knihou, ale nad vlastním životem. Protože kousek Báry je určitě v každém z nás…  

   
Knihu lze zakoupit na: www.jen-dotek-postaci.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz