Salačová: Kott s Pancovou chtěli u Buštěhradu provizi 24 milionů

Při rekonstrukci zámku Buštěhrad za 200 milionů korun údajně požadovala exředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a její partner Petr Kott provizi 20 až 24 milionů. Soudu to dnes řekla ve výpovědi podnikatelka Ivana Salačová při projednání kauzy poslance Davida Ratha (dříve ČSSD), který je obviněný s dalšími deseti lidmi z korupce. Salačová je mezi nim, ale jako jediná má statut spolupracující obviněné, čímž jí hrozí nižší trest.

Původně měl vypovídat celý den Rath, požádal ale soud, aby mohl kvůli únavě pokračovat v pátek. Soud mu vyhověl a vyzval k výpovědi Salačovou. Nejdříve popsala, jak se seznámila s dalšími obviněnými. "S Pancovou a Kottem mě seznámil projektant Pavel Procházka ze společnosti Aria, ptal se na reprezentativní prostory pro Středočeský kraj. Řekla jsem mu o zámku Buštěhrad," řekla soudu.
 
Prvních schůzek k připravované rekonstrukci zámku se prý účastnil i obviněný Pavel Drážďanský, zástupce společnosti Konstruktiva Branko, která nakonec v tendru zvítězila.
 
Pancová se podle Salačové o rekonstrukci radila s Rathem. Říkala "probereme to s Davidem". Rath ve své výpovědi uvedl, že se příprav na výběrovém řízení neúčastnil, jen se snažil řešit problémy, které podle něj nastaly v závěru.
 
Autor: ČTK