Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Sobotka: Zeman by neměl komentovat rozhovory, u kterých nebyl

28. 07 2014 | Prezident Miloš Zeman by neměl komentovat rozhovory, u kterých nebyl a o nichž nic neví. V reakci na slova prezidenta o tom, že považuje cestu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) do Bruselu kvůli eurokomisaři za ponížení České republiky, to dnes uvedl ministerský předseda. Zemanův výrok má za silně neinformovaný a zbytečný.

"Prezident republiky by neměl komentovat rozhovory, u kterých nebyl, o nichž nic neví a na které se ani nikdy nezeptal," napsal v tiskovém prohlášení Sobotka. S příštím předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem se podle něj sešli téměř všichni předsedové evropských vlád, aby konzultovali zájmy svých zemí, pokud jde o novou komisi. Za chybu by Sobotka naopak považoval, kdyby se s Junckerem nesetkal.
 
"S panem Junckerem jsme neprováděli žádný výběr českého eurokomisaře, bylo by to ostatně absurdní a zcela v rozporu se standardním postupem," uvedl také premiér. Podle něho se diskutovalo o struktuře komise a kompetencích, o něž Česko usiluje. "Výrok prezidenta republiky Zemana proto pokládám za silně neinformovaný a vlastně zbytečný. Pevně věřím, že pan prezident příště využije některá z našich častých setkání k tomu, aby se nejprve o věcech, které nenáleží do jeho kompetence, více informoval," dodal Sobotka.
 
Zeman Sobotkovu cestu do Bruselu kritizoval v rozhovoru pro časopis Týden. "Představa, že jedu s poníženým předklonem a čepicí v ruce k Jeanu-Claudu Junckerovi - kterého znám 20 let a kterého si velmi vážím - a zdvořile se ho ptám, kterého ze dvou, respektive dokonce tří kandidátů na českého eurokomisaře si on přeje... To je takové ponížení České republiky, které naprosto oprávněně nahrává eurofobům," řekl prezident.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz