Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Soud začal projednávat kauzu poslance Ratha obviněného z korupce

7. 08 2013 | Krajský soud v Praze začal dnes po 9:00 projednávat kauzu poslance Davida Ratha (dříve ČSSD) a dalších deseti lidí obžalovaných z korupce. Jednání provází obrovský zájmem veřejnosti a médií, sledují jej desítky lidí.

Poslanec David Rath se cítí nevinný. Žádného trestného činu se prý nedopustil, přesto si nedělá iluze, jak soud dopadne. Bude ale bojovat, píše v prohlášení, které zaměstnanec Poslanecké sněmovny rozdal novinářům před soudní síní."Já osobně se v tomto boji nevzdávám! Budu bojovat do poslední chvíle, neboť to není jen soud o opozičním politikovi Rathovi, ale o této zemi, o respektu k lidské svobodě, o tom, zda budeme policejním státem, nebo zemí, kde orgány činné v trestním řízení i justice dodržují zákony a nezneužívají je ke svým mocenským hrátkám," píše se v Rathově prohlášení.
 
Rath a dalších deset lidí jsou podezřelí z korupce v souvislosti s veřejnými zakázkami. Hrozí jim až dvanáctileté vězení. Tři z obviněných - Rath, bývalý poslanec Petr Kott a někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová - jsou přes rok ve vazbě. K soudu je přivezla eskorta vězeňské služby. Ostatní obžalovaní jsou na svobodě.
 
O soud je značný mediální zájem. U hlavního vchodu do soudní budovy na náměstí Kinských i u zadního vchodu do Zborovské ulice od brzkého rána čekaly desítky novinářů.
 
Kriminalisté zadrželi Ratha loni v polovině května na ulici v Rudné u Prahy. Podle spisu měl u sebe krabici se sedmi miliony korun. Rath popírá, že by si zval úplatek.
 
Autor: ČTK

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz