Špička tradiční čínské medicíny bude zdarma poskytovat terapeutické služby v Praze

V rámci Festivalu tradiční čínské medicíny konaného v Praze ve dnech 27. - 29. března 2016 přiletí do Prahy 7 špičkových čínských terapeutů. Ti budou zájemce diagnostikovat a provádět terapeutické služby zcela zdarma. Vyšetření a následná terapie bude probíhat stejně jako na klinice v Pekingu. Po úvodní diagnostice bude stanovena vhodná terapie, která bude následně aplikována. "K dispozici budou Tuina  masáže, baňkování, moxování a další. Zveme všechny, kteří si chtějí čínskou medicínu vyzkoušet na vlastní kůži a navíc přímo od odborníků z Číny," popisuje unikátní příležitost Wu Yan, Sandy, vedoucí terapeutka pražské kliniky Tong Ren Tang.   

Maraton vyšetření a terapií pro širokou veřejnost bude probíhat v klinice tradiční čínské medicíny Tong Ren Tang v Myslíkově ulici tři dny. Na místě bude mimo terapeutů také tlumočník. Diagnostika i terapie je zcela zdarma, nutné je pouze telefonické objednání na čísle +420 702 198 108.  

Součástí třídenního festivalu, který má za cíl přiblížit tradiční čínskou medicínu široké české laické i odborné veřejnosti, jsou i odborné workshopy, přednášky a také tradiční čínské cvičení. "Zatímco akademická konference je určená pro odborníky, využití terapeutický služeb, cvičení a přednáška jsou skutečně pro všechny. Tai ji, Ba Duanjin a 5 elementů se bude cvičit na Střeleckém ostrově," říká Jana Karglová z kliniky TČM Tong Ren Tang.  V pauzách mezi cvičením bude představen čajový rituál, který doprovodí tradiční čínská hudba Guzheng. 

Akademická konference proběhne v blízkosti čínské ambasády v prostorech Vily Lanna ve spolupráci s Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v České republice, Beijing municipal government, Beijing Administrtion of Traditional Chinese Medicine, Komory tradiční čínské medicíny ČR, Expertů TČM z Číny, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva zdravotnictví ČR a Expertů TČM ČR. Mezi hlavní témata budou patřit TČM zaměřená na zdraví žen, léčba Arythmia Cordis nebo například léčba ulcerózní kolitidy.  
Pro veřejnost je připravena také osvětová přednáška na téma filosofie, principy a praxe TČM s odbornicí pekingské univerzity čínské medicíny Zhi Li. Ta se jako zástupce TČM starala o nemocné sportovce ze všech koutů světa na OH v Pekingu v roce 2008.