Spolupráce s M-B prodloužena

Spolupráce pražského týdne módy se značkou Mercedes-Benz pokračuje. V rámci výměnného programu se světovými M-B fashion weeky se v Madridu představí návrhářka Tereza Rosalie Kladošová. Březnový program pražského módního svátku potvrzen.  

Pražský fashion week nadále s Mercedes-Benz
Spolupráce pražského týdne módy se stuttgartskou automobilkou Mercedes-Benz byla potvrzena na další tři roky. Pražský fashion week tak bude i nadále patřit k mezinárodně silné síti 50 módních platforem, které se po celém světě konají pod hlavičkou právě této značky. 
V České republice se Mercedes-Benz stal hlavním partnerem módního svátku v roce 2012 a o rok později se s generálním partnerstvím změnil i oficiální název akce. „Podpora lokálních aktivit v oblasti módy a designu a především  mladých talentů patří ke strategii značky Mercedes-Benz již 20 let. V České republice se fashion weeku daří módní scénu oživovat a stimulovat a jsme rádi, že Mercedes může být při tom,“ říká Jan Kuhn, tiskový mluvčí Mercedes-Benz ČR k pokračující spolupráci.

Poprvé s globální kampaní
V návaznosti na prodloužení spolupráce bude pražský módní týden letos poprvé přejímat celosvětový vizuál módních eventů Mercedes-Benz. Jeho tváří je jedna z nejžádanějších hvězd současného modelingu Natasha Poly. Poly je mimořádně úspěšná jak v komerční sféře – září v kampaních značek Versace, LaPerla, Alexander Wang, Michael Kors, Gucci, Prada nebo Isabel Marant, tak v editorialech módních magazínů – pravidelně ji můžete vidět například na titulních stranách prestižního Vogue.

Naděje české módy na madridském mole
V rámci mezinárodního výměnného programu mezi týdny módy pořádanými pod hlavičkou Mercedes-Benz se v únoru (23. 2. 2016) na Mercedes-Benz Fashion Week Madrid představí nadějná mladá návrhářka Tereza Rosalie Kladošová. Tvorbu Kladošové, kterou bylo možné již dvakrát vidět na pražském týdnu módy - v září 2014 a září 2015 - charakterizuje fantazie, 

nadsázka, humor a hravost. Její kolekce balancují mezi snem a realitou, mezi oděvem a uměleckým dílem. Za svou debutující kolekci Noomdom, která byla zároveň její závěrečnou prací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, získala v roce 2013 nominaci na Národní cenu za studentský design. Aktuálně studentka magisterského stupně v Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM se v Madridu představí se svou kolekcí barevných pletenin z posledního pražského fashion weeku. Kladošová má předchozí mezinárodní zkušenosti ze stáží na Bezalel Academy of Art and Design v Jeruzalémě a u výrazné dánské návrhářky Anne Sofie Madsen. 

Program jarní edice MBPFW
Program nadcházející edice pražského módního týdne, která proběhne od 16. do 23. března a představí kolekce českých a slovenských návrhářů pro podzim a zimu 2016, je již známý. Čítá celkem 10 přehlídkových bloků, v nichž své kolekce předvede dvacítka autorů a značek. Na čtvrteční a páteční večer jsou na programu vždy dva přehlídkové bloky a během víkendových dnů přibyde ještě jeden odpolední blok. Mezi dobře známými jmény jako jsou Denisa Nová, Monika Drápalová či Jakub Polanka jsou také aktuální držitelé titulu Czech Grand Design Módní designér roku, tvůrčí trio LaFormela, značka Pietro Filipi, ale také finalisté talentové soutěže, kteří zahájí nedělní přehlídkový program.

Dánská vlna v Praze
Ve spolupráci s pražským concept storem s pánskou módou  THE ROOM BY BASMATEE se v rámci jarního svátku módy na české scéně poprvé představí tvorba mezinárodně proslulého dánského absolventa prestižní londýnské Central St. Martins Henrika Vibskova. Show jeho kolekce na podzim/zimu 2016, jenž proběhne v pátek 18. března jako součást oficiálního přehlídkového programu, bude současně oslavou uvedení značky na český trh. „Skandinávské značky jsou základem portfolia pánské módy v THE ROOM BY BASMATEE. Vždy jsme toužili po výrazné značce, která částečně vybočuje z minimalistického až konzervativního stylu a zároveň je dobře nositelná. Tvorba Henrika Vibskova tyto parametry dokonale splňuje,“ říká k uvedení značky majitel concept storu Jiří Svoboda. „Jedná se tak o splnění našeho snu a zároveň tento krok bereme jako výzvu. Muže, kteří se nebojí výrazného a individuálního stylu, móda Henrika Vibskova jistě osloví,” dodává Martin Hosnedl, partner a nákupčí THE ROOM BY BASMATEE. Neortodoxní jako značka sama bude i její prezentace. V nadcházejících dnech bude vypsán street casting na modely, kteří kolekci dánského kreativce na fashion weeku předvedou.