Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Středočeský kraj přispěje VFN na systém pro převoz novorozenců

15. 06 2015 | Středočeský kraj chce přispět Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na pořízení nového transportního systému pro převozovou službu novorozenců. Krajští radní dnes souhlasili s poskytnutím finanční pomoci 700.000 korun, schválit to musejí ještě zastupitelé, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová. 

Převozová služba novorozenců je součástí Všeobecné fakultní nemocnice a zajišťuje transporty novorozenců s nízkou porodní hmotností a nezralých novorozenců, a to i ze zahraničí do ČR. Ročně se uskuteční asi tisíc převozů a kolem dvou stovek pacientů vyžaduje umělou plicní ventilaci. Službu využívají nejen Pražané, ale i malí pacienti ze Středočeského a Libereckého kraje. "Proto si myslím, že je naše finanční pomoc téměř povinností," uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD). 
    
Služba má k dispozici dva transportní systémy zakoupené v letech 1998 a 2008. Vybavení je nutné obměnit, aby splňovalo současné požadavky na poskytovanou intenzivní péči novorozencům. Cena nového transportního systému je zhruba 2,1 milionu korun, Všeobecná fakultní nemocnice kraj požádala o třetinu. 
    
Transportní systém, v němž jsou novorozenci převáženi, se skládá z transportního inkubátoru, přístroje pro umělou plicní ventilaci, monitoru životních funkcí, infuzních pump, zajišťujících přesné dávkování infuzních roztoků a léků, a tlakových lahví s medicinálními plyny. Sanitka, která novorozence převáží, je také speciálně upravena. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz