STŘELECKÝ OSTROV OPANUJÍ TANEČNÍCI A PERFORMEŘI

V rámci festivalu Letňák 2014 – Léto pro Pražany se ve čtvrtek 26. Června uskuteční na Střeleckém ostrově 1. Veletrh tanečníků a performerů. Celodenní akci společně pořádají Malostranská beseda a Unie tanečníků a performerů.  Veletrh přinese taneční vystoupení špičkových českých interpretů i amatérů, taneční workshopy pro veřejnost, ale i předprodej lístků, taneční filmy nebo fotografie. 

„Naším cílem je v jediném dni nabídnout veřejnosti průřez světem tance od baletu přes současný tanec až po nový cirkus. Návštěvníci si mohou zatančit pod vedením zkušených lektorů na workshopech pro děti i dospělé, vychutnat si představení několika předních českých souborů a choreografů, podívat se na fotografie a filmy z tanečního prostředí nebo se za soumraku pobavit na taneční párty. Nabízet budeme také předprodej lístků na řadu tanečních představení,“ říká organizátor veletrhu, ředitel Unie tanečníků a performerů, Milan Odstrčil.
 
Každý s vystupujících souborů bude mít možnost dvakrát během dne vystoupit s vlastním programem. Využít k prezentaci budou moci celý ostrov, včetně hlavního pódia. Jednotlivá vystoupení se tak mohou odehrávat pokaždé na jiném místě Střeleckého ostrova, což dává souborům možnost propagovat i několik představení v průběhu dne.
 
„Střelecký ostrov bude otevřen už od ranních hodin a dopoledne bude patřit dětem a jejich rodičům. Přichystány jsou pro ně například workshopy z dílny Galerie umění pro děti. Dospělí návštěvníci se mohou od půl jedenácté zapojit do pohybových aktivit vedených zkušenými lektory z Loco-Motion Company nebo Studia Nová Scéna,“ říká David Pešek Dvořák z šéf produkce Letňák 2014 – Léto pro Pražany.
 
Sérii tanečních vystoupení odstartuje ve čtrnáct hodin mezinárodně uznávaný soubor 420PEOPLE.  Dále se návštěvníci mohou těšit na ukázky z tvorby libereckého baletu, na nápaditou choreografii Šimona Kubáně, precizní Ultra Minimal Balet nebo rozvernou eleganci RDC Dance Company. Krev všem tancechtivým rozproudí během odpoledne Swing Buster workshop. Sérii představení uzavře Cirk La Putyka svým akrobaticko-tanečním pojetím nového cirkusu. Od devatenácti hodin pak vypukne volná taneční zábava pod taktovkou DJs. 
 
„Na Střeleckém ostrově bude také k vidění výstava fotografií, převážně aktů, jejichž autorem je sólista baletu Národního divadla Alexandre Katsapov.  Návštěvníci si budou moci koupit lístky na představení tanečních souborů, které na veletrhu vystupují. Po setmění se budou promítat taneční filmy,“ dodávají za pořádající Letňák 2014 a Unie tanečníků a performerů pánové David Dvořák a Milan Odstrčil.