Systém TaskPool zvyšuje bezpečnost

Dne 23. června 2016 byl proveden update helpdeskového systému TaskPool na verzi 2.92.10962. Update obsahuje nový typ zabezpečení externích odkazů na jednotlivé požadavky v zákaznickém rozhraní pro případ, kdy nejsou zabezpečeny ověřením jména a hesla uživatele.  

Starý číselný klíč o 13 - ti pozicích byl nahrazen novým identifikačním kódem v rozsahu 64 znaků. Tím se minimalizuje možnost změnou kódu odhadnout jiný funkční odkaz.

Vyjádření Pavla Nováka z firmy ComArr, výrobce systému TaskPool: „Na toto slabé místo jsme byli upozorněni naším zákazníkem a ještě ten samý den jsme provedli výše zmíněné opatření. Všem zákazníkům doporučujeme ověřit svou konfiguraci. Doporučujeme pro bezpečnou komunikaci se zákazníky nastavit ověření přístupu do zákaznického rozhraní vyžadováním jména a hesla uživatele. Jednoduchý návod je ke stažení na www.taskpool.cz v sekci Dokumenty ke stažení, kde pod ceníkem a návody lze najít dokument Ověřený přístup do zákaznického rozhraní“.

Zvýšení zabezpečení systému prohloubí důvěru zákazníků v systém TaskPool, který má na našem trhu již 12 - ti letou tradici.