TOP MODEL OF THE YEAR 2018 je Angelika Kosthyshynová

Finálový galavečer prestižní soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2018, který hostil pětihvězdičkový Grand Hotel Bohemia Prague, ovládla Angelika Kosthyshynová. Dívka porotu přesvědčila nejen při promenádě v plavkách Tricoline či přehlídce spodního prádla Werso, ale také při diskusi s moderátorem Karlem Kašákem.  

V napínavém a velmi těsném finále třetího ročníku soutěže se I. vicemiss stala Dominika Krauzová, II. vicemiss je Lucie Janošová. Jako Miss Sympatie přesvědčila Kateřina Knopová.

Deset finalistek a dvě náhradnice si v rámci soutěže připravilo za odborného vedení ředitelky agentury Fashion Models Žanety Morštadt a choreografa Michala Spišiaka svižnou choreografii, kterou na dvě stě diváků opakovaně oceňovalo dlouhotrvajícím potleskem.

V porotě v prostorách hotelu s více než devadesátiletou tradicí zasedli osobnosti módního světa, jako jsou návrháři Osmany Laffita, Gabriela Giotto, pořadatel soutěží krásy Jozef Macko, fotograf Milan Žovin či majitelka Svatebního Salonu Delta Petra Vyoralová.

Soutěž TOP MODEL OF THE YEAR patří mezi pět nejprestižnějších přehlídek krásy v České republice. Ředitel soutěže Ing. Jiří Morštadt po finále ocenil velkou vyrovnanost dívek s tím, že vyhrát by si skutečně zasloužily všechny. „Ve finále TOP MODEL OF THE YEAR 2018 se skutečně představily ty nejlepší modelky v rámci České republiky, osobnosti s velkým potenciálem i charismatem, před kterými jsou velké úspěchy,“ dodal Jiří Morštadt.

Finále se účastnily dívky, které uspěly v castingu v luxusním pražském Le Palais Art Hotel Prague, a kromě vítězné trojice své modelingové přednosti předvedly Michaela Pangrácová, Dominika Fousová, Denisa Melvaldová, Sarah Karolyiová, Kristýna Malířová a Lucie Slováková.

Z letošních přihlášených 200 soutěžících prošlo do užšího výběru sto dívek, z padesátky pak porota vybrala finálovou dvanáctku. Pořadatelem této rok od roku nápaditější přehlídky krásy je European Press Holding a.s. 

Text: top, foto: Daniel Šeiner