Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tržby největší české internetové lékárny vzrostly loni o čtvrtinu

23. 03 2015 | Tržby největší české internetové lékárny Lékárna.cz loni meziročně vzrostly o čtvrtinu na zhruba 360 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval majitel společnosti Pears Health Cyber, která web provozuje, Vladimír Finsterle. Podle něj má Lékárna.cz asi 55procentní podíl na českém trhu internetových lékáren. Pro letošní rok plánuje růst tržeb o dalších 22 procent. 

Na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren, e-shopů je podle Finsterleho aktuálně 143. Finsterle dnes ČTK řekl, že léky prodané on-line tvoří v Česku asi dvě procenta ze všech volně prodejných medikamentů. Léky přes internet totiž ze zákona nemůže prodávat každý. 
    
"Takzvané volně prodejné léky nemůže v České republice ze zákona prodávat nikdo jiný než lékárna s kamennou pobočkou, která od SÚKL dostala certifikaci na internetový obchod," uvedl Finsterle. Dodal, že naopak potravinové doplňky může na internetu prodávat kdokoliv. 
    
Lékárna.cz vznikla v roce 1999 jako portál s informacemi o lécích, zdraví a nemocech. V roce 2003 spustila první český internetový obchod s léky a v prvním roce svého fungování měla obrat dva miliony korun. 
    
Společnost Pears Health Cyber provozuje kromě serveru Lékárna.cz i slovenskou mutaci MojaLékareň.sk. Pears Health Cyber v loňském roce prodala osm z deseti kamenných lékáren Harmonia, které jí patřily. Koupila je společnost Česká lékárna holding (ČLH), která provozuje lékárny Dr. Max. ČLH patří investiční finanční skupině Penta Investments. Pears Health Cyber tehdy uvedla, že důvodem prodeje jsou mimo jiné klesající ceny a marže léků na předpis nebo šetření zákazníků. 
    
Pears Health Cyber vykázala v roce 2013 ztrátu 15,4 milionu korun. Finsterle dnes ČTK sdělil, že byla způsobena hlavně investicemi do kamenných lékáren. Dodal, že díky loňskému prodeji jejich převážné části byla společnost za rok 2014 v zisku. Přesná čísla ale neupřesnil. Společnost má 117 zaměstnanců.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz