V Ecocity Malešice se otevírá nový vzorový byt

V energeticky pasivním projektu Ecocity Malešice otevřela společnost JRD nový vzorový byt. Je vybavený v duchu rafinovaného italského designu a s ohledem na špičkovou kvalitu celkového provedení. Designéři ze studia PALLADINELLI interiors se zaměřili na vytvoření útulné atmosféry, která navodí pocit hřejivé intimity domova, pohodlí a bezpečí. Kladli přitom velký důraz také na ergonomii prostoru a soulad s přírodou, s níž je projekt Ecocity Malešice pevně spjatý.   

Vzorový byt je umístěn do jednoho z domů druhé etapy projektu, jež se blíží k dokončení a zbývají v ní poslední dvě volné bytové jednotky. Developer nyní připravuje třetí etapu, o kterou již v předprodejích zaznamenal velký zájem. „I proto jsme se rozhodli pro všechny příznivce zdravého a úsporného bydlení otevřít nový, plně zařízený vzorový byt se standardy nové etapy. Zájemci se mohou přijít na vlastní oči přesvědčit o výhodách pasivního bytu a načerpat inspiraci, jak si nové bydlení útulně zařídit,“ říká Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD.

Inspirováno italským stylem
Vzorový byt 3+kk s plochou přes 69 m2 disponuje samostatným WC, odděleným od prostorné koupelny s vanou a dvojumyvadlem. Hlavní obytný prostor tvoří velký obývací pokoj propojený s kuchyní, v němž se nachází vstup na lodžii, ze které se otevírají výhledy do právě budovaného parku se vzrostlými stromy. V bytě jsou dvě ložnice, z nichž jedna může být zařízena jako dětský pokoj či pracovna. Ve vybavení se promítá souhra přírodních prvků a elegantního italského stylu. „Snažili jsme se o vytvoření komplexního interiérového řešení. Vázáni jsme byli jen prostorem a celkovým pojetím projektu, jehož základní myšlenkou je souznění s přírodou a zdravé prostředí. Při zařizování jsme se inspirovali pravým italským designem. Ten je charakteristický důrazem na vysoce estetický vzhled, čistotu tvarů, nápaditost a noblesu stejně jako na kvalitu provedení a funkčnost. Pro zachování jednotného rázu a celistvosti místností jsme vhodně sladili nábytek, elektrospotřebiče i originální doplňky,“ uvádí Max Palladinelli, tvůrčí šéf studia PALLADINELLI interiors. Designérské studio je stejně jako JRD zastáncem zdravého bydlení, proto při výrobě nábytku používá pouze materiály certifikované na absenci škodlivých látek.

Elegance ruku v ruce s kvalitou
„Naši práci usnadnilo, že má byt balkon a velká okna, která zaručují světlost a vzdušnost. Navíc je celý projekt opravdu precizně vybudovaný. Nemuseli jsme tedy řešit drobné nedostatky, které se dají nalézt v řadě novostaveb,“ doplňuje manažerka studia PALLADINELLI interiors Lucie Zajícová. Italský styl a důraz na kvalitu provedení se odráží nejen v celkovém vzhledu jednotlivých místností, ale také v detailech. Interiéru dominuje bílá barva v kombinaci s různými odstíny přírodní hnědé, což vyvolává pocit pohodlí a tepla domova. Do vybavení designéři doplnili několik nápaditých kusů nábytku a doplňků, které bytu dávají originální tvář. „Za zmínku stojí designový věšák v předsíni, skleněný jídelní stůl nebo čelo postele v ložnici obložené dřevěnými lištami ladícími s podlahou. Zajímavý 3D efekt vznikl u kuchyňské linky díky sádrokartonovému obložení ve stejném odstínu, jaký má tmavý obklad nad pracovní deskou. Tento detail je navíc zvýrazněn bíle lakovanými skříňkami s bezúchytkovým systémem push-pull, vizuálně propojenými do tvaru větrníku,“ popisuje Lucie Zajícová.

Vysoké standardy vybavení nových bytů v Malešicích
Designéři studia PALLADINELLI interiors zařízení bytu vkusně sladili s kvalitními standardy základního vybavení, které budou mít všechny bytové jednotky ze třetí etapy Ecocity Malešice. Jedná se o masivní dřevěná okna s izolačními trojskly, obklady a dlažbu německého výrobce Nordceram či sanitární vybavení značek Kolo, Gelco a Kludi. V pokojích se nachází dřevěné podlahy Steiner a lakované vnitřní dveře od německého výrobce Blanke. Centrální větrání s rekuperací tepla dodal český výrobce Atrea. Právě řízený systém větrání s rekuperací tepla zajišťuje v interiérech příjemnou stabilní teplotu bez jakéhokoliv průvanu a pravidelnou výměnu vzduchu. Lidé tak bydlí ve zdravém prostředí, kde se v bytech nehromadí vlhkost a škodlivý oxid uhličitý. Energeticky pasivní standard celého projektu navíc zaručuje velmi nízké provozní náklady.